19.6 °C, 2.9 m/s, 70.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumi20. augustā aicina piedalīties populārajā poļu spēlē “Ringo”
20. augustā aicina piedalīties populārajā poļu spēlē “Ringo”
12/08/2022

Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa sestdien, 20. augustā, pulksten 12 jelgavniekus aicina uz trešo ringo turnīru, piedāvājot tuvāk iepazīt vienu no populārākajām poļu spēlēm. Priekšzināšanas nav nepieciešamas, galvenais – sportisks apģērbs un vēlme apgūt kaut ko jaunu. Piedalīties var gan individuāli pa vecuma grupām, gan komandu spēlē.

Poļu savienības Jelgavas nodaļas pārstāve un spēles organizatore Jeļena Kovaļonoka stāsta, ka ringo ir viena no populārākajām poļu spēlēm, kuras noteikumus izveidojis slavenais poļu paukotājs Vlodzimežs Stšizevskis. Spēle iemantojusi popularitāti visā pasaulē.

 

Ringo var spēlēt individuāli vai komandā. Spēle notiek speciāli izveidotā laukumā. Laukuma izmērs individuālajās spēlēs ir 7×7 metri, bet komandu spēlēs – 9×9 metri. Laukumu divās vienādās daļās sadala tīkls, kuram pāri jāmet aptuveni 165 gramus smags gumijas riņķis ar ārējo diametru 17 centimetri. Spēles uzdevums ir panākt, lai pāri tīklam mestais riņķis jeb ringo nokristu pretinieka laukumā. Individuālajā spēlē, kur cīņa notiek viens pret viens, tiek izmantots tikai viens riņķis, bet komandas spēlē, kur laukumā atrodas divi spēlētāji, – divi riņķi. Spēle tiek spēlēta līdz 15 punktiem. Pēc 8. punkta spēlētāji mainās laukuma pusēm. Spēlētājiem svarīgi zināt, ka riņķis tiek ķerts nejauši – ar labo vai kreiso roku, bet metiens jāveic ar to roku, ar kuru riņķis noķerts. Riņķi nedrīkst pārvietot no vienas rokas uz otru.

 

Ringo turnīrs Jelgavā plānots vairākās vecuma grupās: bērni līdz 10 gadiem (zēni un meitenes); jaunieši un jaunietes no 11 līdz 13 gadiem; jaunieši un jaunietes no 14 līdz 17 gadiem; open vīriešu grupa (18+), open sieviešu grupa (18+); open vīriešu grupa (60+); open sieviešu grupa (60+); komandu spēle – ģimeņu mix (pieaugušais un bērns līdz 16 gadiem).

 

Pieteikties ringo turnīram var līdz 18. augustam rakstot uz e-pastu jelena.kovalonoka@gmail.com vai arī sūtot īsziņu – tālrunis 29670012, kā arī sacensību vietā – individuālām spēlēm no pulksten 11.30 līdz 12, savukārt komandu spēlēm no pulksten 13.30 līdz 14.

 

Ringo turnīrs notiks Jelgavas sporta halles stadionā, Mātera ielā 44a, un dalība tajā ir bez maksas.

 

Ringo spēles noteikumi un nolikums.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē