27 °C, 1.6 m/s, 77.7 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi21.aprīlī notiks sacensības makšķerēšanā ar fīderi
21.aprīlī notiks sacensības makšķerēšanā ar fīderi
18/04/2018

21.aprīlī notiks sacensības makšķerēšanā ar fīderi!

Jelgavas makšķerēšanas festivāla ietvaros šī gada 21.aprīlī Jelgavas iedzīvotāji un viesi aicināti uz sacensībām makšķerēšnā ar fīderi. Interesenti varēs reģistrēties sacensībām sākot no pulksten 07.00 Jelgavas Lielupes promenādē (labais krasts starp dzelzceļa tiltu un auto tiltu), makšķerēšanas sacensības tiks atklātas pulksten 09.00, bet veiksmīgākie dalībnieki tiks apbalvoti ap pulksten 16.00. 

Sacensību mērķis ir veicināt makšķerēšanas sporta popularizāciju, noskaidrot labākos sportistus makšķerēšanā ar fīderi, kā arī celt kopējo zināšanu līmeni makšķerēšanas sportā. Makšķerēšanas sacensību Nolikums paredz, ka sacensībās var piedalīties jebkurš cilvēks. Dalībniekiem pie reģistrācijas jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un nepieciešamības gadījumā jābūt līdz arī makšķernieku kartei. Sacensību dalībnieku skaits nav ierobežots, interesenti aicināti pieteikties sacensībām elektroniski līdz š.g. 16.aprīlim nosūtot savu kontaktinformāciju uz e-pasta adresi: barsmcb@gmail.com . Sacensībām ir dalības maksa.

Fīdermakšķerēšanas sacensību norise

  • plkst. 07:00 – 7:30 – reģistrācija sacensībām
  • plkst. 07:30-8:30 – sagatavošanās sacensībām
  • plkst. 08:30 – 9:00 – dzīvās ēsmas un barības pārbaude
  • plkst. 09:00 – starts
  • plkst. 15:00 – finišs, loma svēršana
  • plkst. 16:00 – apbalvošana

 

Sacensības notiek atbilstoši MK noteikumu Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu” (turpmāk – makšķerēšanas noteikumi), kā arī ievērojot citus attiecīgajā vietā spēkā esošos likumus, noteikumus un normas. Makšķerēšanas ilgums 6 stundas, sagatavošanās ilgums pirms sacensībām ir 60 minūtes, no tām pēdējās 10 minūtēs pēc atsevišķa signāla ir atļauts iebarot.

Sacensības notiek tandēmā ar izlozētu pārinieku. Zivis tiek liktas vienā tīkliņā, rezultāts ir kopējs, noķerot 4 vimbas, katru nākamo noķerot tiek saukts tiesnesis, lai nosvērtu un atlaistu (ievērojot likumu par paturamo zivju skaitu). Makšķerējot, mērot dziļumu un regulējot iemetiena attālumu ir atļauts izmantot tikai vienu makšķeri aprīkotu ar marķiera svinu, bet sacensību sektorā var atrasties neierobežots skaits citu rezerves makškeru un sistēmu. 

Sacensību kārtas uzvarētāju nosaka pēc viņa noķertā loma kopsvara. Ja diviem makšķernieku pāriem ir vienāds zivju svars, uzvaru izšķir lielākā zivs. Sacesnību noslēgumā tiek apbalvotas tiek pirmās trīs vietas un lielākās zivs ieguvējs. No fīdermakšķerēšanas dalībnieku vidus tiek izlozēts arī pārsteiguma balvas ieguvējs.

Makšerēšanas sacensību organizatori – Kārlis Goldmans (mob. tālr. 27569794), Jānis Cirsis (mob. tālr. 29480046, e-pasts – barsmcb@gmail.com)

 

 

 

Informācija: Sporta servisa centrs