16.8 °C, 1.8 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi26 gadu Jelgavas alternatīvās mūzikas vēsture apkopota albumā
26 gadu Jelgavas alternatīvās mūzikas vēsture apkopota albumā
29/03/2020

Alternatīvās mūzikas bāra “Melno cepurīšu balerija” paspārnē klajā nākusi Jelgavas alternatīvās mūzikas izlase, kas ietver dažādu žanru grupu skaņdarbus laika posmā no 1991. līdz 2017. gadam, informē izlases veidotājs Gints Mauševics.

Dubultajā kompaktdisku izlasē ietverti 46 darbi. Dziesmas pirmajā diskā demonstrē Jelgavas mūzikas “tumšo pusi”, jo disks veltīts tādiem mūzikas žanriem kā metāls, industriālā mūzika, pankroks un citiem. Savukārt otrajā diskā iekļautās dziesmas pārstāv alternatīvo roku, hiphopu, grandžu, indīroku un new wave.

 

“Izlasē iekļautās dziesmas kontrastē gan dažādu stilu klāstā un skaņas kvalitātes plašajā spektrā, gan ar to emocionālo nokrāsu. Daļa skaņdarbu rakstīti ierakstu studijās, ko tikai nosacīti var par tādām dēvēt, jo tie tapuši galvenokārt pašu spēkiem. Izlasē ir arī vairāki dzīvās uzstāšanās un koncertu ieraksti, un tieši šāds skanējums ir autentisks lielākajai daļai deviņdesmito gadu koncertu, kas nenoliedzami uzbur tā laika emocionālo gaisotni un atmosfēru. Tāpat ir konstatējami muzikālie meklējumi un eksperimenti, ar ko šī izlase ir bagāta un kas arī attaisno tās nosaukumu,” par albumu stāsta izdevēji.

 

Izlase īpaša ar to, ka apkopo daudzu vairs nepastāvošu grupu mūziku, no kurām daļa minētas populārajā jelgavnieka Jāņa Joņeva romānā “Jelgava 94”. Izlasē dzirdami arī vairāki nozīmīgi skaņdarbi, piemēram, grupas “Husqvarn” dziesma “The Time Has Come”, kas nav iekļauta nevienā grupas albumā un tika izpildīta festivālā “Baltijas smagais maršs” 1991. gadā.

 

Izlasi var iegādāties Jelgavā, alternatīvās mūzikas bārā “Melno cepurīšu balerija” un veikalā “Daba”.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē