14.7 °C, 0.9 m/s, 93.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība28 Jelgavas skolēni saņem “PET Baltija” kvalitātes balvu
28 Jelgavas skolēni saņem “PET Baltija” kvalitātes balvu
17/06/2021

17. jūnijā AS “PET Baltija” 28 pilsētas vidusskolēniem, kuru vidējais vērtējums ķīmijā, bioloģijā un fizikā aizvadītajā mācību gadā bija 8,5 balles un augstāk, pasniedza kvalitātes balvu. Skolēni par augstiem sasniegumiem dabas zinātnēs saņēma 75 eiro.

Vienreizēju naudas balvu “PET Baltija” pēc savas iniciatīvas Jelgavas skolēniem pasniedz jau kopš 2014. gada, ar mērķi veicināt jauniešos interesi par dabas zinātnēm, motivēt uz augstiem sasniegumiem un veiksmīgu mācību priekšmetu apguvi. Šogad uzņēmums par 25 eiro ir palielinājis kvalitātes balvas apmēru un katrs skolēns, pateicībā par ieguldīto darbu, saņēma 75 eiro. Kvalitātes balvu pasniegšana šoreiz notika Pasta salā smilšu skulptūru parkā, ļaujot skolēniem un viņu pedagogiem vēl pirms smilšu parka atvēršanas apmeklētājiem, jau novērtēt mākslinieku veikumu. Jāpiebilst, ka 26 no šodien apbalvotajiem jauniešiem jūnija sākumā saņēma arī Jelgavas pilsētas pašvaldības Izglītības kvalitātes balvu, jo viņu vidējā atzīmē mācību priekšmetos bija 8,5 un augstāka. Jāpiebilst, ka skolēni saņēma arī Jelgavas pilsētas pašvaldības sarūpētas dāvanas ar Jelgavas simboliku.

 

Jau trešo un pēdējo reizi šo balvu saņēma Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases absolvents Arvis Bergs, kuram fizikā ir 9,67 balles, ķīmijā – 9,62 balles un bioloģijā – 8,78 balles. Arvis atzīst, ka pēc dabas ir perfekcionists, tālab arī ļoti prasīgs pret sevi mācībās. “Vienmēr gribas visu izdarīt pēc iespējas labāk. Bija tēmas, kas padevās ļoti labi, bija arī tādas, kurās mazliet vairāk jāpacenšas. Nevaru noliegt – naudas balva bija papildu motivācija arī šajā mācību gadā, lai gan līdz pēdējām nezinājām vai šī balva būs, jo ierasti to pasniedz pēc pirmā semestra,” atzīst Arvis. Viņš savas turpmākās studijas vēlas saistīta ar informāciju tehnoloģiju nozari.

 

Pirmo reizi “PET Baltija” balvu saņēma Jelgavas 4. vidusskolas skolniece Līva Luīze Bīmane. “Esmu ļoti priecīga un reizē pārsteigta par šo apbalvojumu. Šajā mācību gadā biju uzstādījusi sev mērķi iegūt vidējo atzīmi vismaz 8,5 balles, lai es būtu starp tiem jauniešiem, kuri saņem Jelgavas Izglītības kvalitātes balvu. Tāpēc jāpacenšas bija pilnīgi visos priekšmetos un man tas tiešām arī izdevās. Liels bija pārsteigums, saņemot uzaicinājumu arī uz šīs balvas pasniegšanu,” stāsta Līva Luīze, kura šogad absolvē 4. vidusskolu un tālāk nolēmusi mācīties Liepājas Universitātē mediju mākslu vai interjera dizainu.

 

“Šis jau ir septītais gads, kopš mūsu uzņēmums pasniedz balvu. Domāju, kāpēc tik veiksmīga ir izveidojusies šī sinerģija. Mans secinājums – tas ir ieguldījums mūsu nākotnē. Gudri, uz nākotni orientēti, ambiciozi jaunieši un uzņēmums, kurš rūpējas par tīru vidi, par to, lai mēs pēc iespējas vairāk materiālu varētu pārstrādāt un atgriezt atpakaļ apritē. Tas lieliski sader kopā un abi šie elementi ir vērsti uz nākotni,” balvu pasniegšanas pasākumā atzina AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš, norādot, ka tradīcijas tiks turpinātas arī nākamajā gadā, jo uzņēmuma iniciatīva ir ieguldījums mūsu nākotnē.

 

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzrunājot skolēnus, uzteica viņu spēju arī šajā sarežģītajā mācību gadā plānot laiku tā, lai apgūtu gan priekšmetu, gan tehnoloģijas un visu pārējo, ko apliecina augstie rezultāti dabas zinību priekšmetos. “Jūsu iegūtās zināšanas noteikti būs noderīgas. Lai jums viss dzīvē izdodas, bet vienmēr atcerieties: pilsēta ar jums lepojas un pilsēta gaida, lai jūs, ieguldot savas zināšanas un darbu, turpinātu tās izaugsmi,” tā A.Rāviņš.

 

 

Līdz šim pasniegtas 227 naudas balvas un daļa vidusskolēnu to saņēmuši vairākkārt. Jāpiebilst, ka 2014./ 2015. mācību gadā balva tika pasniegta tikai par augstiem mācību sasniegumiem ķīmijā, no 2015./2016. mācību gadā jau par sasniegumiem ķīmijā un bioloģijā, bet pēdējos gadus par augstiem mācību rezultātiem gan ķīmijā, gan bioloģijā, gan arī fizikā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē