14.7 °C, 3.6 m/s, 74.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība29. aprīlī mežs ienāks Jelgavā
29. aprīlī mežs ienāks Jelgavā
24/04/2022

Iepazīties ar meža nozari, tās darbības jomām un ražoto produkciju, iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktiem, to izmantošanas daudzveidību, uzzināt par izglītības iespējām meža nozares specialitātēs, kā arī izprast tās nozīmi Latvijas ekonomikā varēs tradicionālajā LLU Meža fakultātes organizētajā Meža dienā, kas 29. aprīlī no pulksten 10 līdz 18 notiks Pasta salā. Šogad pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā” devīze ir “Mežs mūsu ikdienā”.

Ikdienā ne vienmēr apjaušam, cik daudzas jomas mūsu dzīvē ir saistītas ar mežu. Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis sola, ka Meža diena apmeklētājus pārsteigs ar daudzveidīgu izzinošu un izklaidējošu programmu, kas būs interesanta visu vecumu jelgavniekiem.

 

 

Meža dienā piedalīsies vairāk nekā 50 dalībnieku, tostarp Latvijā lielākie mežu apsaimniekotāji AS “Latvijas valsts meži” un SIA “Rīgas meži”, viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā SIA “Latflora”, vadošais saplākšņa un tā produktu ražotājs Baltijas valstīs AS “Latvijas finieris”, koka logu un durvju ražotājs SIA “Flora”, kokapstrādes iekārtu ražotājs “Logver”, elektroinstrumentu ražotāji “Husqvarna Latvija” un “Makita”.

 

“Meža dienā arī varēs uzzināt par siltumenerģijas ieguves iespējām, ko spēj nodrošināt mūsu meži un koksnes pārstrādātāji, jo pasākumā piedalīsies, piemēram, Ziemeļeiropas zaļās enerģijas uzņēmums “Gren”, biedrība “Zaļās mājas” informēs par koka ēku būvniecību, interesenti varēs vairāk uzzināt par guļbaļķu ēku tapšanu, bet par kvalitatīvu un ilgizturīgu koka siltumnīcu tapšanu stāstīs un rādīs uzņēmuma “Kronīšu kokapstrāde” īpašnieki brāļi Kronīši,” stāsta L.Sisenis.

 

Pasākuma mazākajiem apmeklētājiem saistoši būs Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza, Latvijas Nacionālā dabas muzeja un SIA “Sodra” stendi, kuros ne vien varēs uzzināt daudz interesanta par Latvijas dabā sastopamajiem putniem, bet arī, izmantojot “Makita” instrumentus, izgatavot putnu būrīti. Veselības uzturēšanai noderēs ģimenes mājražošanas uzņēmuma “Mītavas čiekurs” un Latvijas Biškopības biedrības produkti, savukārt zāļu sieva Līga Reitere piedāvās meistarklasi “Savvaļas aptieka” par dabas veltēm, ko var ievākt mežā, lai izmantotu veselībai un labsajūtai.

 

Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Nacionālie bruņotie spēki, lai stāstītu par mežu nozīmi valsts aizsardzībā.

 

Ģimenes uzņēmums “Solidwood gifts”, kas no Latvijā augušiem kokiem ražo spēles, puzles un galvlaužus, interesentiem piedāvās dažādas prātu asinošas spēles. Savukārt Meža konsultāciju pakalpojumu centrs aicinās piedalīties koku atpazīšanas aktivitātēs. Tāpat varēs tuvāk iepazīt dažādus koksnes produktus, piemēram, kas ir koku vilna un kā to iegūst un izmanto.

 

“Jauniešiem, kuriem ir aktuāla profesijas izvēle, būs iespēja uzzināt par LLU Meža fakultātes piedāvātajām studiju iespējām mežsaimniecībā un kokapstrādē, kā arī par plašajām karjeras iespējām nozarē,” saka L.Sisenis.

 

Vienlaikus Pasta salā notiks starptautiskais koka skulptūru festivāls “Otrā elpa”, kurā pieci tēlnieki veidos koka skulptūras. Mākslinieki darbu sāka 22. aprīlī un pabeigs 2. maijā, tāpēc Meža dienas apmeklētāji varēs vērot tēlnieku darbu Pasta salas zaļajā laukumā pirms brīvdabas koncertzāles “Mītava”. No savu laiku nokalpojušiem kokiem, ko nodrošina Meža fakultāte, skulptūras veidos pieci tēlnieki. Ainars Zingniks kokā attēlos pasakas “Garā pupa” varoņus, Māris Gailis pievērsīsies pasakai “Div’ dūjiņas”, Armands Vecvanags no koka veidos sunīti un kaķīti, Gundars Kozlovskis – lapsu un vārnu, bet Tautvils Paviļonis – sirēnu.

 

“Tēlnieku darbavieta būs norobežota, bet ikviens, kurš vēlas redzēt koka skulptūru tapšanas procesu, aicināts uz Pasta salu, lai vērotu tēlniekus radošajā procesā,” saka pašvaldības ies tādes “Kultūra” producents Gundars Caune. Pēc skulptūru pabeigšanas tās tiks uzstādītas pie Zvaigžņu dīķa Pārlielupē.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti ievērot saskaņoto satiksmes organizācijas shēmu.

 

Tradicionāli festivālu ar instrumentiem atbalsta “Husqvarna Latvija”. Meža dienas organizē LLU Meža fakultāte sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību un iestādi “Kultūra”, Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem. Pasākumu atbalsta Meža attīstības fonds.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē