18.4 °C, 3.7 m/s, 82.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta3. martā Jelgavā notiks donoru diena
3. martā Jelgavā notiks donoru diena
01/03/2021

Trešdien, 3. martā, no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada domē Pasta ielā 37 notiks donoru diena, atbalstot Valsts asinsdonoru centru (VADC), kas, strikti ievērojot visus distancēšanās un drošības pasākumus, īsteno iedzīvotājiem tik būtisku palīdzību un aicina ziedot asinis, lai kādam palīdzētu. Pēc starptautiskajām rekomendācijām, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

Informācija Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā liecina, ka, iesaistoties asinsdonoru kustībā, ikvienam ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis.  Viena ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs cilvēkiem.

 

VADC vērš uzmanību:

 • Pēc atgriešanās no valstīm, kuras iekļautas SPKC sarakstā kā valstis ar augstu COVID-19 saslimstību, pastāv aizliegums ziedot asinis 10 dienas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endēmisko valstu karti.
 • Aktuālie valstu saslimstības rādītāji apskatāmi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā.
 • Personas, kas pārslimojošas Covid-19,  drīkst nodot asinis 28 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās.

Asinis var ziedot, ja:

 • donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli;
 • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19;
 • atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā

Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:

 • pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā: www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketa varēs aizpildīt arī uz vietas;
 • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
 • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no pulksten 8.30 līdz 17).

Ziedošanas vietā tiks ievēroti šādi drošības pasākumi:

 • tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo  2 metru distanci;
 • ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi;
 • ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi (sejas maskas) gan donoriem, gan darbiniekiem.

Donoriem visā Latvijā, papildu obligātajiem testiem, tiek piedāvāta iespēja noteikt antivielu esamību pret COVID-19 infekcijas izraisītāju (SARS-CoV-2 vīrusu). Testēšanas rezultāti tiks anonīmi  nodoti Slimību kontroles un profilakses centram, lai vērtētu kopējās tendences un imunitātes līmeni donoru vidū. Plašāka informācija: www.vadc.lv/aktualitates/jaunumi.

 

Ziedojot asinis, nepieciešami: pase, eID karte vai jebkurš cits personas apliecinošs dokuments, pēc kura var identificēt donoru un kurš satur sekojošu informāciju – vārds, uzvārds, personas kods, foto.

 

Jautājumu gadījumā donori ir aicināti sazināties ar VADC caur sociālo tīklu kontiem, mājaslapu www.vadc.lv vai zvanot uz bezmaksas tālruni: 8000 0003 (darba dienās no pulksten 8.30 līdz 17).

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē