26 °C, 2.7 m/s, 64.2 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi3. oktobrī Senioru Universitāte atsāk mācību sezonu
3. oktobrī Senioru Universitāte atsāk mācību sezonu
13/09/2022

No 3.oktobra katru pirmdienu pašvaldības iestādes Sabiedriskais centrs telpās, Skolotāju ielā 8, senioriem atsāksies Senioru Universitātes nodarbības, kuras vadīs Rīgas Senioru universitātes lektori. Katrai no mācību dienām tiks veltīta cita tēma.

Seniori universiteātes nodarbībās apgūs angļu valodas pamatus un nostiprinās komunikācijas prasmes. Tāpat tiks apgūti aktīva un veselīga dzīvesveida principi – veselīgs uzturs, fizisko aktivitāšu pamatprincipi, biodeja un  mūzikas terapija.

 

Nodarbību laikā mācību saturā iekļautas arī radošuma, uzņēmējdarbības un inovāciju tēmas – prezentācijas prasmju apūšana, ideju ģenerēšana, vizualizēšana, digitālās prasmes, finanšu pratība, uzņēmējdarbības un projektu vadības pamati.

 

Senioru Universitāte ir pasaulē zināma neformālās izglītības kustība, kuras mērķis ir nodrošināt  izglītības pieejamību apmācamajiem. Šo kustību sauc par atvērto universitāti, trešās paaudzes universitāti un brīvā laika universitāti. Senioru Universitātes grupas Jelgavā izveidotas un sekmīgi darbojas kopš 2019. gada oktobra. Studenti augstu vērtē iespēju tajās iesaistīties un gūt jaunas zināšanas un iemaņas dažādās nozarēs.

 

Šis koncepts radās 20.gadsimta septiņdesmitajos gados. Tas īpaši tika attīstīts Francijā un Anglijā ar mērķi nodrošināt mūžizglītības pieejamību senioriem un tiem, kas pārtrauc aktīvās darba gaitas.

 

Senioru Universitātes kustība Latvijā ir uzsākta 2019.gada jūlijā, balstoties uz Portugāles Senioru Universitāšu tīkla RUTIS (burtiski tulkojot no portugāļu valodas “Senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācija”). Latvijas Senioru Universitāte ir RUTIS biedrs un tas nozīmē, ka tiek pielietota pieredze, kura uzkrāta kopš 2005.gada, kopīgi attīstot senioru universitāšu tīklu Portugālē, Spānijā, Brazīlijā, Ķīnā, Ukrainā, Dienvidāfrikas Republikā. Pašlaik RUTIS tīklā ir apvienotas 378 senioru universitātes, 65000 studējošo, 7000 lektoru. Mācību līdzfinansējums paredzēts, lai segtu mācību materiālu drukas darbus, radošos materiālu izmaksas, lektoru transporta izdevumus.

 

Vairāk informācija pa tālr. 22549805 vai e-pastu: snezana.zenovjeva@sc.jelgava.lv

 

 

Foto un informcāija: Iestāde “Sabiedriskais centrs”