18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta3. septembrī Jelgavā notiks Donoru diena
3. septembrī Jelgavā notiks Donoru diena
02/09/2019

Otrdien, 3. septembrī, no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada domē Pasta ielā 37 notiks Donoru diena. Ziedot asinis tiek aicināti visu asinsgrupu donori, bet īpaši tiek gaidīti 0+, A+ un 0- asinsgrupu donori.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka donori par asins nodošanu pēc pieprasījuma var saņemt asins testēšanas rezultātus, uzkodu komplektu, izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu, kā arī kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai. Ziedojot asinis trīs un vairāk reizes gadā, iedzīvotāji var saņemt Donora privilēģiju karti, kas dod iespēju saņemt atlaides dažādās Latvijas vietās.

 

Ierodoties ziedot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), kā arī jāsagatavo bankas konta numurs, uz kuru pēc asins nodošanas tiks veikts pārskatījums. Ziedot asinis var cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Būtiski, lai donors nebūtu nodevis asinis vismaz pēdējās deviņas nedēļas, kā arī gada laikā asins nodošanas reižu skaits nepārsniegtu četras reizes sievietēm un sešas reizes vīriešiem. Donoram jābūt veselam, turklāt tas vismaz dienu pirms nedrīkst lietot alkoholu.

 

Asins ziedošanas dienā donoram ieteicams ieturēt vieglu ēdienreizi un uzņemt vismaz četras glāzes šķidruma. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, kā arī treknus un asus ēdienus. Vismaz divas vai trīs stundas pirms asins nodošanas nedrīkst arī smēķēt – tas samazina skābekļa daudzumu asinīs.

 

Papildu informācija par asins ziedošanas norisi pieejama mājaslapā www.donors.lv.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē