25.6 °C, 3.8 m/s, 35.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība30. novembrī jaunsargus aicina ierasties mācību iestādēs formas tērpā
30. novembrī jaunsargus aicina ierasties mācību iestādēs formas tērpā
27/11/2023

Atzīmējot Jaunsardzes kustības 31. pastāvēšanas gadadienu, Jaunsardzes centrs aicina 2023. gada 30. novembrī ikvienu jaunsargu savā mācību iestādē ierasties formas tērpā, tādējādi popularizējot Jaunsardzes kustību jauniešu vidū.

Šajā dienā jaunsargi ir aicināti sociālajos tīklos publicēt fotogrāfijas ar sevi formas tērpos, pievienojot ziņai klāt tēmturi ar Jaunsardzes moto #AugsimLatvijai. Jaunsargu publicētās bildes decembra pirmajā nedēļā tiks apkopotas galerijas veidā un publicētas Jaunsardzes centra “Facebook” profilā. Visi fotogrāfiju autori piedalīsies izlozē un trīs jaunsargi saņems pārsteiguma balvas no Jaunsardzes centra.

Jaunsardzes kustība tika izveidota 1992. gada 30. novembrī un ir lielākā bezmaksas bērnu un jauniešu kustība Latvijā. Tā ir kustība, kuras mērķis ir jauniešu izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības un fizisko spēju attīstība. Jaunsardzē jaunieši iestājas brīvprātīgi. Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Pašreiz Jaunsardzē piedalās vairāk kā 8500 jaunieši.