21.7 °C, 1.7 m/s, 66.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta4.sākumskolas stadions iedzīvotājiem pieejams, izņemot futbola laukumu
4.sākumskolas stadions iedzīvotājiem pieejams, izņemot futbola laukumu
07/01/2021

Uz laiku iedzīvotājiem nav pieejams mākslīgā seguma futbola laukums stadionā pie Jelgavas 4. sākumskolas Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 34A. Tur konstatēts, ka mākslīgā seguma laukumu no sniega kāds atbrīvojis ar lāpstu, tādējādi sabojājot tā segumu. Līdz bojājumu novēršanai futbola laukums sportošanai nebūs pieejams. Pārējās sporta zonas – skrejceļu, basketbola laukumu, multifunkcionālo spēļu laukumu, kā arī āra trenažierus iedzīvotāji var turpināt izmantot sportiskām aktivitātēm.

Stadionu pie Jelgavas 4. sākumskolas apsaimnieko Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC), ar ko noslēgts līgums par sporta laukuma apsaimniekošanu, un tam ir arī visa nepieciešamā tehnika darbu veikšanai, tostarp sniega šķūrēšanai. “Regulāri apsekojam mums uzticētos skolu sporta laukumus, lai pārliecinātos par reālo situāciju. Šādā apsekošanas reizē konstatējām, ka stadionā pie 4. sākumskolas kāds ar lāpstu ir tīrījis sniegu no mākslīgā seguma futbola laukuma, izbārstot uz tā esošās granulas. Futbola laukums ar mākslīgo segumu prasa īpašu kopšanu, un arī tā atbrīvošanai no sniega ir speciāli šim mērķim paredzēta tehnika. Šajā gadījumā, tīrot laukumu ar lāpstu, granulas bija izmētātas arī pa vieglatlētikas skrejceļu. No tā granulas šobrīd saslaucītas futbola laukuma malā, taču laikapstākļi neļauj pilnībā sakārtot futbola laukuma segumu, līdz ar to tehnisku iemeslu dēļ tas ir slēgts. Tiklīdz laikapstākļi ļaus, laukumu sakārtosim, un jau atkal to varēs izmantot iedzīvotāji,” skaidro ZOC direktors Armands Ozollapa. Futbola laukumam pieeja liegta, izvietojot norobežojošo lenti, tāpat izvietota informācija, ka tehnisku iemeslu dēļ futbola laukums ir slēgts.

 

Pārējās sporta zonas – skrejceļš, basketbola laukumus, multifunkcionālais spēļu laukums, kā arī āra trenažieri – stadionā ir pieejami jelgavniekiem.

 

A.Ozollapa, norāda, ka ārkārtējās situācijas laikā, kad skolā noteikts brīvlaiks un stadions netiek izmantots sporta nodarbībām, sniegts no tā netiek tīrīts. “Tāpat šobrīd noteikti pulcēšanās ierobežojumi, bet sporta treniņi ar atļauto cilvēku skaitu publiski pieejamajā laukumā nav pieteikti, līdz ar to nav nepieciešams tērēt resursus un attīrīt laukumu no sniega,” stāsta A.Ozollapa, uzsverot, ka bez saskaņošanas ar 4. sākumskolas vadību treniņi tur nedrīkst notikt. “Kaut arī tas ir publiski pieejams sporta laukums, kuru sportiskām aktivitātēm var izmantot ikviens jelgavnieks brīžos, kad tajā nenotiek sporta nodarbības, treniņi ar skolu ir obligāti jāsaskaņo, lai varētu plānot noslodzes grafiku un to, vai, piemēram, laukumu nepieciešams attīrīt no sniega,” tā A.Ozollapa.

 

Tāpat novērots, ka jelgavnieki stadionu izmanto arī ziemas prieku baudīšanai, piemēram, lai vizinātos ar ragavām. A.Ozollapa uzsver, ka ar ragavām tur drīkst braukt tikai tad, ja ir pietiekami daudz sniega un kamaniņu sliedes nebojā skrejceļa un basketbola, handbola un futbola laukumu segumu.

 

Jāpiebilst, ka sportiskām aktivitātēm iedzīvotājiem ir pieejams arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadions un katru dienu no pulksten 9 līdz 17 iedzīvotāji individuāliem treniņiem var izmantot ZOC stadiona vieglatlētikas skrejceļus.  

 

Jāatgādina, ka stadiona apmeklētājiem jāievēro stadiona lietošanas noteikumi. Stadiona apmeklētāji uzņemas arī atbildību par valstī ar pandēmijas mazināšanu saistīto noteikto ierobežojumu ievērošanu.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē