4.3 °C, 4.2 m/s, 59.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība4. vidusskolas jaunieši no Latvijas skolu Ziemas festivāla pārved piecas medaļas
4. vidusskolas jaunieši no Latvijas skolu Ziemas festivāla pārved piecas medaļas
19/02/2024

Pagājušās nedēļas izskaņā, 16. februārī, Jelgavas 4. vidusskolas komanda 42 skolēnu un četru sporta skolotāju sastāvā piedalījās Latvijas skolu Ziemas festivālā Ērgļos. Mājās pārvestas četras zelta un viena sudraba medaļa.

Ziemas festivālā šogad piedalījās 1370 skolēni no 120 Latvijas izglītības iestādēm, tostarp Jelgavas 4. vidusskolas. Mūsu jaunieši Ziemas festivālā izcīnīja trīs zelta medaļas individuālajos sporta veidos –  slidošanas disciplīnā pirmo vietu izcīnīja Līna Mateiko un Arvis Jansons, bet biatlonā – Alise Apse. Komandu sporta veidos Jelgavas jauniešiem pirmā vieta 3×3 hokejā. Komandā spēlēja Toms Saulīte, Toms Baškevics, Lauris Graudulis un Markuss Alksnis. Bet sudraba medaļu ragaviņu sportā izcīnīja komanda, kurā startēja Laura Johansona, Ketija Bevza, Renārs Kalniņš, Tomass Kanonovičs un Kristers Ernests Riekstiņš. Jelgavas 4. vidusskolas jaunieši piedalījās arī sniega volejbola sacensībās, ziemas orientēšanās un disku golfa disciplīnās.

Latvijas skolu Ziemas festivāls ir kompleksas ziemas sporta veidu sacensības vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu skolēniem. Festivāls tiek organizēts ar mērķi jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ziemas sporta veidos ļaut piedalīties sacensībās, kas veicina jauniešus nodarboties ar ziemas sporta veidiem, kā arī popularizē ziemas sporta veidus, sekmē jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicina Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs.

Sacensību programmā bija iekļautas trīspadsmit disciplīnas: biatlons, disku golfs, distanču slēpošana, sniega volejbols, hokejs 3×3, frīstaila slēpošana, frīstaila snovbords, ragaviņu sports, galda hokejs, slidošana, kalnu slēpošana, snovbords, ziemas orientēšanās ar slēpēm.