19.2 °C, 4.5 m/s, 87.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība5. vidusskolas skolēni piedalīsies RTU Talantu programmā
5. vidusskolas skolēni piedalīsies RTU Talantu programmā
13/04/2021

Balstoties uz skolas augstajiem eksāmenu un zinātnisko olimpiāžu rezultātiem, Jelgavas 5. vidusskola iekļauta dalībai Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Talantu programmā, kurā piedalīsies trīs vidusskolas 12. klases skolēni. Jaunieši varēs attīstīt savas akademiskās zināšanas padziļinātākā veidā un apgūt jaunas personīgas prasmes, kuras ir pieprasītas mūsdienu darba tirgū, informē Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Ella Šakurova.

Talantu programma ir speciāli izveidota mācību sistēma, kurā studenti apgūst sev interesējošo programmu budžeta vietā, piedalās tīklošanās pasākumos ar nozaru speciālistiem, piedalās tieši šiem jauniešiem veidotās personības prasmju attīstīšanas nodarbībās un gūst daudz citu vērtīgu iespēju. Talantu programmas jaunieši var studēt pēc individuāli izstrādāta mācību plāna, kā arī viņiem tiek piemeklēts mentors – RTU absolvents, kurš jau ir guvis panākumus profesionālajā dzīvē un ir vērtīgs gids topošā speciālista ceļā uz izaugsmi.

 

Programmai izvirzītie Jelgavas 5. vidusskolas skolēni izvēlēti, balstoties uz sekmēm matemātikā, fizikā, ķīmijā un citos eksaktajos priekšmetos, dalību mācību olimpiādēs, zinātniski pētnieciskās darbības konkursos un mācību pulciņos, kā arī personību, motivāciju un dalību sabiedriskās aktivitātēs.

 

Dalībai Talantu programmā iekļautas 18 skolas no visas Latvijas. Vairāk par RTU Talantu programmu – ŠEIT.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jelgavas 5. vidusskola