14 °C, 0.5 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi7. līdz 12. klašu skolēni skatuves runas prasmes pierāda konkursā
7. līdz 12. klašu skolēni skatuves runas prasmes pierāda konkursā
18/02/2020

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) 18. februārī notika skolēnu skatuves runas konkurss 7. līdz 12. klašu skolēniem. Šogad tajā piedalījās 17 dalībnieki no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centra, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Konkursa otrajai kārtai tika izvirzīti un augstākās pakāpes apbalvojumus 7. līdz 9. klašu grupā saņēma Jelgavas 4. vidusskolas 8. klases skolniece Līva Estere Zondaka un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece Evelīna Annija Belozerova. Savukārt 10. līdz 12.klašu grupā labākie rezultāti bija 10. klases skolniecei Andai Jankovskai no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un 12. klases skolniecei Alīnai Bartkevičai no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Skolēnu skatuves runas konkursa otrā kārta notiks 11. martā pulksten 11 Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26.

 

Konkursantus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija režisore, grāmatas “Jettes dienu grāmata” sastādītāja Elīna Apsīte, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktrise, Ā.Alunāna memoriālā muzeja galvenā speciāliste – Elīna Skutele, latviešu valodas un literatūras skolotāja, ZRKAC pasniedzēja – Andra Poota un Uģis Točs – impravizators, mīms un pasākumu vadītājs.

 

“Pirmo reizi skatuves runas konkursā bija priekšnesums ar vokāliem iestarpinājumiem. Tas nenoliedzami bija kas jauns un konkrēto uzstāšanos padarīja oriģinālāku, un krāšņāku,” stāsta ZRKAC konkursa koordinatore Vēsma Cielava. Savukārt žūrijas pārstāvis U.Točs aicināja dalībniekus izmantot visus savā rīcībā esošos resursus – pedagogus un vecākus, jo viņi, kā klausītāji no malas, var palīdzēt uzlabot priekšnesumu – pateikt, ko tajā pamainīt, kas ir labs un ko būtu jāatstāj.

 

Foto un informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs