24.7 °C, 3.8 m/s, 44 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi8. maijā Stādu dienas aicina apmeklēt no pulksten 10 līdz 15
8. maijā Stādu dienas aicina apmeklēt no pulksten 10 līdz 15
07/05/2022

Jau 13. reizi Jelgava kļuvusi par Latvijā plašāko stādu audzētāju un dārzkopju  pulcēšanās vietu. Tradicionālās Latvijas stādu dienas 7. un 8. maijā apvieno teju 200 dalībniekus, sniedzot iespēju vienuviet sastapt stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, kā arī amatniekus un pārtikas ražotājus.

Šogad stādu dienas norisinājās trīs vietās –  Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā. Sestdien, 7. maijā,  apmeklētāji tika gaidīti no pulksten 9 līdz 17, savukārt svētdien, 8. maijā, – no pulksten 9 līdz 15.

 

Stādu dienu piedāvājumā var atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi un līdzekļi kaitēkļu, sūnas un aļģu apkarošanai.

 

Dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai var piemeklēt sev ērtākos dārza apavus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus un arhitektūras izstrādājumus, dažādus pinumus, siltumnīcas un citas noderīgas lietas. Tāpat ir iespēja iegādāties amatniecības izstrādājumus, bet pārtikas tirdzniecības sektorā baudīt dažādos veidos pārstrādātus, dārzā izaudzētus un Latvijā ražotus gardumus.

 

Jāņem vērā, ka stādu dienu apmeklētājiem savas automašīnas jānovieto tam paredzētajās vietās – stāvlaukumā Pilssalas ielā 1 un pļavā pretim Jelgavas pilij, taču preču iekraušanai varēs izmantot arī īsā laika pieturvietas – Hercoga Jēkaba laukumā pie karoga mastiem un stāvvietā aiz kultūras nama.

 

Sakarā ar stādu dienu norisi pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi, aicinām ar tiem iepazīties pievienotajā shēmā.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

iestādē “Kultūra”