17.3 °C, 1.4 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla „SummerSigns 2014” laureāti
8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla „SummerSigns 2014” laureāti
12/07/2014

Ir noskaidroti 8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla „SummerSigns 2014” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 15 profesionālus māksliniekus no Latvija, Lietuva, Krievija, Ungārija, Bulgārija, Ķīna un Kanāda, kurivairāk kā800 tonnas smilšu pārvērta mākslas darbos par tēmu – Kino. Šogad smilšu skulptūru festivālā pirmo vietu ar skulptūru „Alfreds Hičkoks (1899–1980)” ieguva māksliniece Inese Valtere.

Ir noskaidroti 8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla „SummerSigns 2014” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 15 profesionālus māksliniekus no Latvija, Lietuva, Krievija, Ungārija, Bulgārija, Ķīna un Kanāda, kurivairāk kā800 tonnas smilšu pārvērta mākslas darbos par tēmu – Kino.

Šodien, 12. jūlijā festivāla atklāšanas ceremonijā tika paziņoti smilšu skulptūru konkursa laureāti:
 1.VIETA
Inese Valtere/Latvija
Alfreds Hičkoks (1899–1980)
Bija un ir zīmols. Nepārspēts trilleru žanra meistars, kino vizuālās valodas ģēnijs. Viņam piemita izcila, ārkārtīgi precīza spēja dramatizēt un uz ekrāna projicēt kolektīvos dēmonus, bailes, neirozes. Hičkoks mīlēja provokatīvi mest izaicinājumu sava laika morālajiem un Holivudas cenzūras pieņemtajiem standartiem, tajā pašā laikā ļoti tieši komunicējot ar publiku meistarīgi uzbūvētu, emocionāli iedarbīgu filmu formā.

2.VIETA
DonatasMockus/ Lietuva
Mežonīgie rietumi”
Galvenais varonis ir kāds vientuļš klaidonis. Tas ir kovbojs vai izveicīgs šāvējs… sasviedrējušā kreklā, ap kaklu ir lakatiņš… vecu, iesīkstējušu uzskatu sadursme ar jauno pasauli, jauno domāšanu. Mākslas žanrs literatūrākinoglezniecībā un tēlotājmākslā, kas attēlo notikumus Ziemeļamerikas mežonīgajos rietumos un romantizē ASV Rietumu dzīvesveidu.
 
3.VIETA
AndreyKoshelev /Krievija
„Detektīvstāsts”
Komplicēts scenārijs.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA
Aleksandr Skarednov/Krievija
„Kino burvība”
Kino ir skaists attēls, kuram ir arī otra puse.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA
Agnese Rudzīte-Kirillova/Latvija
„Beigas ir tikai sākums”
Daudzas no populārām Holivudas filmām bieži beidzas ar galveno varoņu satikšanos un palikšanu kopā, tā saucamo „Happyend”. Tieši šis standarts daudziem ir radījis iluzoru priekšstatu, ka dzīvē arī ir kā kino. Tomēr, ieskatoties vērīgāk filmas lentē, redzams, ka laimīgās beigas ir tikai ilūzija, jo pēc tam sākas patiesā dzīve ar daudzām tās negācijām.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA
TautvilasPovilionis/Lietuva
„Čārlijs Čaplins” 3D.
Viss vienā (melns, balts, vecs, jauns…).
 
Ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” simpātiju balva
KonstantinEvdokimov/Krievija
„Autors”
Kamēr cilvēki uz zemes raksta scenārijus filmām, kāds raksta scenāriju pats savam liktenim.
 
AS „GJENSIDIGE BALTIC” SIMPĀTIJU BALVA
FerencMonostori/ Ungārija
„Reakcija”
Es kino apmeklētājiem piedāvāju aplūkošanai savu skulptūru. Man vienmēr patikušas cilvēka sejas dažādās emocijas, un 90 procenti no sejām lūkojas vienā punktā, tāpēc cilvēkiem, kuri aplūko skulptūru, ir iespēja pašiem sajusties kā filmai.
 
Festivāls turpināsies līdz svētdienai, 13. jūlijam, aicinām baudīt kultūras programmu gan lieliem, gan maziem.

Tiem, kas nepagūs apskatīt smilšu skulptūras šajā nedēļas nogalē, to varēs izdarīt no 15. jūlija. Skulptūru parka darba laiki katru darba dienu 11.00 – 19.00, sestdienās un svētdienās 11.00 – 21.00. Ieejas maksa: EUR 2.00, skolēniem, studentiem, pensionāriem EUR 1.00. Ieeja parkā no Lapskalna ielas, pie 1. kases.

Sekojiet līdz informācijai par plānotajiem atpūtas un izklaides pasākumiem skulptūru parkā: www.festivali.jelgava.lv vai https://www.facebook.com/SmilsuSkulpturuFestivals .

Festivālu organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” ar ģenerālsponsoru ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” un atbalstītājiem.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”