8.8 °C, 1.7 m/s, 41.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība9.–11. klašu skolēni var pieteikties vasaras nodarbinātībai
9.–11. klašu skolēni var pieteikties vasaras nodarbinātībai
27/03/2024

No šodienas, 27. marta, līdz 18. aprīlim Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) mājaslapā www.zrkac.lv pilsētā deklarētie 9., 10. un 11. klašu skolēni var pieteikties izsludinātajām vakancēm vasaras nodarbinātībai.

Šogad 38 darba devēji skolēniem piedāvā vairāk nekā 250 darba vietu, uz kurām var kandidēt 15–18 gadus veci jaunieši, kuri mācās jebkurā vispārizglītojošā skolā un savu dzīvesvietu ir deklarējuši Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā 2024. gada 1. janvārī.

Piedāvātās vakances ir publicētas mājaslapā www.zrkac.lv un pieejamas šeit. Lai tām pieteiktos, skolēniem jāiesniedz trīs dokumenti – pieteikums, CV (Curriculum Vitae) un motivācijas un plānotās karjeras apraksts. Veidlapas pieejamas ZRKAC mājaslapā.

Dokumentus līdz 18. aprīlim var nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi liga.damberga@zrkac.jelgava.lv vai birojs@zrkac.jelgava.lv vai iesniegt klātienē ZRKAC Klientu apkalpošanas birojā Svētes ielā 33, 1. stāvā.

Kā palīgu skolēniem un vecākiem ZRKAC izveidojis infografiku, apkopojot svarīgāko informāciju un ieteikumus par pieteikšanās norisi. Ar infografiku var iepazīties šeit.

Saņemtie pieteikumi tiks izvērtēti, ņemot vērā skolēna motivāciju iesaistīties nodarbinātībā,  skolēna rekomendācijas vēstuli no izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas vai iepriekšējā darba devēja, kā arī jaunieša nodarbinātības mērķa atbilstību plānotajai karjerai.

Rezultāti tiks paziņoti 8. maijā, nosūtot informāciju elektroniski uz skolēna pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Lai skolēni varētu veiksmīgāk sagatavot mūsdienīgu un efektīvu CV, apgūstot svarīgākos tā izveides principus, ZRKAC 2. aprīlī pulksten 16 organizē tiešsaistes semināru “CV darbnīca jauniešiem”. Tā mērķis ir informēt, kā izveidot pārskatāmu un profesionālu CV, un šīs zināšanas noderēs gan vasaras nodarbinātības dokumentu sagatavošanai, gan nākotnes karjeras ceļā. Dalība seminārā ir bez maksas, tam pieteikties var šeit.

Jāpiebilst, ka šajā gadā 9.–11. klašu grupā Jelgavas pašvaldība nodrošinās finansējumu 106 skolēnu vasaras nodarbinātībai. Būtiski – skolēns divus gadus pēc kārtas nedrīkst būt nodarbināts pie viena un tā paša darba devēja.

Skolēni ir aicināti izvēlēties darba vietu atbilstoši savām karjeras iecerēm, lai pārliecinātos par nākotnes profesijas piemērotību. Jaunieši varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļu garumā jūnijā, jūlijā vai augustā.