17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi9. augusta stiprā lietus un krusas sekas
9. augusta stiprā lietus un krusas sekas
12/08/2019

Piektdien, 9.augustā, tika izsludināts meteorologu brīdinājums par stiprām lietusgāzēm un jau pirms pulksten 14 Jelgavu pārsteidza spēcīgs lietus, stiprs vējš un krusa. Lielie krusas graudi no kokiem un apstādījumiem nosita lapas, kas, sakrājoties virs lietus ūdens uztvērēju (gūliju) restēm, kavēja vai arī pilnībā nobloķēja virsūdeņu noteci no brauktuvēm.

 

Reģistrētais nokrišņu daudzums, kas appludināja pilsētas ielas, bija 23,76 milimetri, kas ir ap 23 litri ūdens uz 1 kvadrātmetru. Iestādes hidrotehnisko būvju inženiere un speciālisti nekavējoties devās uz vietām, kur applūdušās brauktuves apgrūtināja transporta un gājēju kustību. Inženiere kopā ar līgumsabiedrības strādniekiem attīrīja gūlijas no sanešiem, lai lietus ūdens aizplūstu no brauktuvēm ātrāk.

 

Problemātiskākā vieta pilsētā bija Uzvaras ielas un Ausekļa ielas krustojumā, kur gūlijas aizklāja pat kartona kastu gabali un citi atkritumu priekšmeti. Tāpat ievērojami applūdušas bija brauktuves Akadēmijas ielas un Driksas ielas krustojumā, Uzvaras ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumā, Pasta ielā un Katoļu ielā pie Driksas gājēju ielas, Māras ielā un Aviācijas ielā. Visas pilsētas lietus ūdens sūknētavas veica savu darbu pilnā slodzē. Pēc gūliju atbrīvošanas no sanešiem lietus ūdens no ielu krustojumiem aizplūda trīsdesmit minūšu laikā.

 

Apsekojot pilsētu jau nākamajās dienās pēc lietavām konstatētas grāvju nogāžu izskalojumu vietas Meiju ceļā, Klijēnu ceļā un Lielajā ielā starp tiltiem. No krusas cietuši arī pilsētas apstādījumi – sadragāti ziedi puķu podos, sevišķi centrālajās ielās esošie kallu stādījumi. Par citiem postījumiem – lūzušiem kokiem vai zariem ziņojumu nav bijis.

 

Atgādinām, ka iedzīvotāji par konstatētajiem pilsētas infrastruktūras postījumiem aicināti zvanīt uz bezmaksas tālruni 8787, ko apkalpo Pašvaldības operatīvās informācijas centrs.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

JPPI “Pilsētsaimniecība”