Šonedēļ notika Jelgavas valstspilsētas domes vadības tikšanās ar centralizētās siltumapgādes uzņēmuma “Gren Jelgava” vadību, lai pārrunātu siltumapgādes sistēmas attīstību, sadarbību ar pašvaldību un risinājumus ilgtspējīgai enerģijas izmantošanai pilsētā.
Jelgavas pašvaldība turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts privātā pirmsskolas izglītības pakalpojuma iegādei”, nodrošinot iespēju bērniem apmeklēt privātās pirmsskolas izglītības iestādes bez vecāku ikmēneša līdzmaksājuma. Šobrīd pašvaldība aicina vecākus pieteikt savus bērnus jaunajam 2025./ 2026. mācību gadam kādā no divām izglītības iestādēm, kurās ir brīvas vietas 2019., 2020. un 2022. gadā dzimušajiem bērniem.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs trešdien, 23. jūlijā, izsludinājis dzelteno pērkona negaisa brīdinājumu. Meteorologi informē, ka trešdienas priekšpusdienā sāks veidoties pērkona negaisi, kas dienas laikā daudzviet atnesīs stipras lietusgāzes, vietām arī krasas vēja brāzmas 15-17 m/s, lokāli iespējama krusa.
Pasta salā sācies Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs, kurā četri mākslinieki veido šamota skulptūras par tēmu “Līdzsvars”. Darba procesu katru dienu ir iespēja vērot arī salas apmeklētājiem. Plānots, ka gatavā veidolā skulptūras jelgavniekiem un pilsētas viesiem atklāsies 2. augustā.
Jelgavas valstspilsētas mērs Mārtiņš Daģis, domes priekšsēdētāja vietnieki Mārtiņš Štāls un Aigars Rublis šodien tikās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Zemgales reģiona vadītāju Elīzu Līgu Līdaku, lai pārrunātu sadarbības iespējas, atbalsta instrumentus uzņēmējiem un Jelgavas ekonomisko attīstību.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) noslēgusies jauno studentu pieteikumu pieņemšana uzņemšanas konkursā. Tajā varēja pretendēt uz studiju vietu kādā no 24 pamatstudiju jeb bakalaura programmām un 16 augstākā līmeņa jeb maģistra programmām. Kopumā šogad pamatstudijās saņemti 3898 pieteikumi, no kuriem 942 ir pirmās prioritātes pieteikumi, bet augstākā līmeņa studijās – 341 pieteikums.
Sestdien, 26. jūlijā, Jelgavā notiks grupas “Prāta vētra” koncerts. Paredzams, ka satiksmes un arī gājēju plūsma pilsētā palielināsies. Jau pirms koncerta un arī pēc pilsētā ir noteikti satiksmes ierobežojumi. No piektdienas, 25. jūlija, pēcpusdienas būs aizliegts apstāties un stāvēt, kā arī aizliegts braukt, izņemot šajā zonā dzīvojošos, vairākās mazajās ieliņās koncerta norises vietas apkārtnē. Bet koncerta dienā, lai nodrošinātu apmeklētāju drošu izkļūšanu no pasākuma teritorijas, no pulksten 23.10 līdz 00.30 satiksmei būs slēgts Lielās ielas un Rīgas ielas posms no Akadēmijas ielas līdz Kalnciema ceļam. Lai efektīvāk plānotu maršrutu, autovadītāji aicināti izmantot navigācijas lietotni “Waze”, kurā būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem.
Apgūt pludiņmakšķerēšanas pamatus, spiningošanas ABC, pievienoties pastaigai gar Lielupes krastu, lai ieraudzītu, kas mīt upē, vai klausīties stāstus par zemūdens medībām un izzināt mānekļu tapšanas procesu ikviens aicināts tradicionālajā ģimeņu Makšķerēšanas festivālā Jelgavā. Festivāls notiks jau šo sestdien, 26. jūlijā, Lielupes labā krasta promenādē no pulksten 10 līdz 15. Pasākums ir bez maksas un viss nepieciešamais inventārs tiks nodrošināts.
Turpinās Jelgavas pašvaldības organizētā un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) koordinētā vasaras nodarbinātības programma 9. līdz 11. klašu skolēniem. Skolēni strādā dažādās vietās – pirmsskolas izglītības iestādēs, sporta centros, birojos, ražošanas uzņēmumos un citur. Šobrīd darbu jau pabeiguši 46 skolēni, bet līdz 29. augustam nodarbinātības programmā tiks iesaistīti vēl 64 jaunieši. Uzrunātie skolēni atzīst, ka šī ir iespēja gūtu praktiskas iemaņas reālā darba vidē, kā arī kļūt pašpārliecinātākiem par sevi un savām spējām.
Līdz ar mazo pieprasījumu, no šodienas, 22. jūlija, tiek pārtraukti publiskie skrituļošanas seansi Pasta salas slidotavā, informē Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC). Taču interesentiem slidotavas laukums skrituļošanai vai inline hokejam par maksu ir pieejams, iepriekš rezervējot.
Ūdensvada un kanalizācijas tīkla izbūves laikā no otrdienas, 22. jūlija, līdz 23. jūlijam ierobežota satiksme un gājēju kustība Emburgas ielas posmā no Cepļu ielas līdz Birzes ielai, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.
25. jūlijā no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkā Pasta ielā 37 notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā Donoru diena. Šobrīd VADC gaida visu asinsgrupu donorus, jo īpaši 0- un A+.