27.1 °C, 3.2 m/s, 48.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAbās Lielupes peldvietās peldēties atļauts
Abās Lielupes peldvietās peldēties atļauts
10/06/2022

Veselības inspekcijas veikto ūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti jūnijā apliecina, ka Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā – atļauts peldēties.

Veselības inspekcija ūdens pārbaudi 58 peldvietās, tostarp Jelgavas, veica 6. un 7. jūnijā, un mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā. 

 

Gaisa temperatūrai turpinot paaugstināties, iedzīvotāji visticamāk saulainās dienas steigs izmantot atpūtai pie ūdens. Tāpēc Veselības inspekcija vēlas atgādināt, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs joprojām ir salīdzinoši zema un peldēties ieteicams, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +18°. Tāpat būtu jāatceras, ka uzsākot peldsezonu, peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāk. Savukārt pēc sakaršanas saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai izvairītos no muskuļu krampjiem un peldēties jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām.

 

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15. maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15. septembrī. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

 

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

 

Ūdens paraugu kvalitātes monitoringa rezultātiem var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē. Šeit arī atrodams Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu saraksts.

 

Nākamā oficiālo peldvietu pārbaude tiks veikta jūlija sākumā.

 

Jāpiebilst, ka jau no 15. maija abās pilsētas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu sākuši Pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonas laikā ik dienu no pulksten 10 līdz 22 viņi uzrauga, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu cilvēku dzīvību, un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē