17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaĀdolfa Alunāna Jelgavas teātrim – divi diplomi skatē “Gada izrāde 2019”
Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrim – divi diplomi skatē “Gada izrāde 2019”
29/09/2020

No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē norisinājās 11. Starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”, kura gaitā aizvadīts arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” fināls un noskaidroti skates laureāti. Tajā piedalījās arī Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieri ar izrādi “Tikai bez skandāla!”, par ko gūtas divas atzinības.

Izrāde “Tikai bez skandāla!” Daces Vilnes režijā Ā.Alunāna Jelgavas teātrim nopelnījusi skates rīkotāja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) diplomu par saskaņotu izrādes ansambļa darbu, kā arī diploms par veiksmīgu aktierdarbu, izrādē spēlējot Doktora Hūberta Bonija lomu, pasniegts Raivim Medisam. “Finālā bijām iekļauti starp desmit labākajām aizvadītā gada amatierteātru izrādēm Latvijā, tāpēc jāsaka, ka uz kopējā fona mēs nepavisam neizskatāmies slikti. Saņēmām diplomu par aktieru ansambļa darbu, par ko varam paši sev sist uz pleca, jo vienmēr esmu uzskatījusi, ka izrāde nav tikai solo numuri – tam vienmēr ir jābūt aktieru ansamblim,” stāsta izrādes režisore D.Vilne, turpinot: “Novērtēts arī Raivis Mediss, kurš “Gada izrādes” finālā atzinību par veiksmīgu aktiera darbu gūst ne pirmo reizi – diploms viņam iepriekš pasniegts arī par aktierspēli izrādē “Grenholma metode”. Vienlaikus gribu izcelt arī mūsu jaunāko izrādes dalībnieku Markusu Kabaku, kurš arī tika atzīmēts kā labs aktieris. Tas liek lepoties, jo, kā zināms, dažubrīd pat profesionālās latviešu filmās bērnu lomu izpildītāji mēdz būt visai stīvi, bet Markuss, neskatoties uz to, ka tā ir viņa pirmā loma, spējis sevi parādīt ļoti labi.”

 

Šogad Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2019” kopumā tika izvērtētas 43 aizvadītās sezonas amatierteātru izrādes, desmit no tām izvirzot skates finālam. Skates fināla žūrija lēma “Gada izrādes 2019” titulu piešķirt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātrim “Projekts” par iestudējumu “Aiziet jūriņā!”, kas ir autores Janas Egles stāsta dramatizējums Karīnas Tatarinovas režijā. Tāpat diplomus saņēmis Ventspils teātris, Ogres teātris, Jūrmalas teātris Rēzeknes Tautas teātris, Ikšķiles amatierteātris un VEF teātris, kam godalgas piešķirtas par izrāžu vizuālo un muzikālo noformējumu un aktierspēli.

 

Skates fināla žūrijā darbojās režisors Mārtiņš Eihe, publicists tulkotājs “Latvijas Radio” komentētājs un “Spēlmaņu nakts” 2019./2020.gada žūrijas loceklis Eduards Liniņš, teātra zinātniece Evita Mamaja, aktrise un režisore Inese Pudža un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs LNKC Latvijas amatierteātru nozares konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Jānis Siliņš.

 

Skatē apbalvotā Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Tikai bez skandāla!” ir  angļu dramaturga Reja Kūnija situāciju komēdija divos cēlienos, kuras darbība noris trīs dienas pirms Ziemassvētkiem, kad kādā Londonas slimnīcā tūlīt jāsākas neirologu konferencei, bet paralēli norit gatavošanās arī personāla Ziemassvētku sarīkojumam. Situācija visai ātri kļūst nekontrolējama un šķiet, ka no skandāla neizbēgt. Pirmizrādi iestudējums piedzīvoja 2019. gada sākumā un Jelgavā tā rādīta vairākkārt.

 

Latvijas amatierteātru iestudējumu skati “Gada izrāde” ik gadu rīko LNKC ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā, popularizēt amatierteātru iestudējumus sabiedrībā un motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai.

 

 

Foto: Nils Jaunsubrēns

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē