23.4 °C, 2.3 m/s, 73.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina apmeklēt bioekonomikas attīstībai veltītu semināru
Aicina apmeklēt bioekonomikas attīstībai veltītu semināru
11/09/2018

21. septembrī Jelgavā, Lielajā ielā 2, Jelgavas pils 293. auditorijā, no pulksten 10 līdz 16 norisināsies seminārs “Bioekonomika: vadība un attīstības perspektīvas”.

Lai veicinātu zinātnes atziņās balstītu bioekonomikas nozaru attīstību un zinātnieku un uzņēmēju sadarbību šī gada pavasarī Latvijas Lauksaimniecības universitāteē (LLU) izveidots Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrs. Tas darbosies kā starpdisciplināru pētījumu ierosmes un pētniecības rezultātu popularizēšanas centrs Latvijā un starptautiskā līmenī. Tāpat sagaidāms, ka centra darbība veicinās esošo zinātnisko institūciju atpazīstamību starptautiskajā pētniecības vidē un starptautisko sadarbību.

 

Seminārā ikviens varēs iepazīties ar jaunizveidotā centra uzdevumiem un sadarbības platformām bioekonomikas jomā, kuras izmantot varēs gan zinātnieki, gan uzņēmēji, sabiedrisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji. Semināra pirmajā daļā dažādu organizāciju speciālisti ziņos par bioekonomikas attīstības iespējām Latvijā un instrumentiem uzņēmēju un zinātnieku sadarbībai, bet otrajā daļā tiks organizēta apaļā galda diskusija, kur dalībniekiem būs iespēja diskutēt un izteikt savu viedokli.

 

Seminārā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvji, LLU zinātnisko institūtu pārstāvji un Bioekonomikas  pētniecības  stratēģiskās apvienības biedri, Jelgavas pašvaldības pārstāvji un nodibinājuma “Vides risinājumu institūts” pārstāvji.

 

Uzņēmēji, valsts un sabiedrisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji aicināti pieteikt savu dalību seminārā, rakstot e-pastu: bioekonomika@llu.lv.

 

Bioekonomikas nozaru attīstība Latvijā aktualizēta iepriekšējos gados, un mērķtiecīga rīcība sākta 2017. gadā, kad apstiprināta Latvijas Bioekonomikas stratēģija 2030. Tā iekļauj visas nozares, kas ražo, apstrādā un izmanto bioloģiskos resursus, piemēram, lauksaimniecību un mežsaimniecību, enerģētiku, zivsaimniecību un akvakultūru, ķīmisko rūpniecību, farmaceitisko un kosmētikas rūpniecību, pārtikas rūpniecību, būvniecību, papīra un tekstilrūpniecību, vides aizsardzību. Atbilstoši stratēģijai LLU ir vadošā bioekonomikas augstākās izglītības un zinātnes iestāde, kas šobrīd veic ieguldījumus izglītības kvalitātes un zinātnes kapacitātes attīstībā, lai savukārt veicinātu nozaru attīstību.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Informācija sagatavota

LLU