17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina atsaukties fiziskās aktivitātes pētījumam ar speciālu viedierīci
Aicina atsaukties fiziskās aktivitātes pētījumam ar speciālu viedierīci
13/08/2019

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību aicina pilsētas un apkārtnes iedzīvotājus, vecumā no 18 gadiem, pietekties nedēļu garam fizisko aktivitāšu pētījumam ar speciālas viedierīces palīdzību. Pētījums nerada risku veselībai, kā arī datu konfidencialitāte tiek pilnībā garantēta.

Lai pētītu Eiropas, tajā skaitā Latvijas, iedzīvotāju fiziskās aktivitātes paradumus, LSPA pētnieku grupa piedalās Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” projektā “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (EUPASMOS). Tā laikā, ar specializētas viedierīces – akselerometra, palīdzību, tiek fiksēta pētījuma dalībnieku fizisko aktivitāšu intensitāte un mazkustības minūtes, nostaigāto soļu skaits, kā arī miegā pavadītais laiks un kvalitāte. 

 

Pētījums notiks:  22.08.2019. no pulksten 10– 20 Jelgavas Kultūras namā, Krišjāņa Barona ielā 6.

 

Projekta dalībniekiem jāveic divas novērtēšanas ar 7 dienu pārtraukumu. Pirmās novērtēšanas laikā dalībnieks sāks lietot akselerometru (maza ierīce, kas piestiprināta pie jostas un jālieto 7 dienas, 24 stundas dienā), speciālists veiks mērījumus – svars, garums, vidukļa un gurnu apkārtmērs, kā arī būs jāaizpilda aptaujas anketa par sociāli demogrāfiskajiem rādītājiem, veselības stāvokli (pēc izvēles) un ikdienas fizisko aktivitāti.

 

Otrās novērtēšanas laikā akselerometru jānodod pētniekiem un jāaizpilda noslēdzošā aptaujas anketa.

 

Katrs dalībnieks, 45 dienu laikā pēc piedalīšanās pētījumā, bez maksas saņems savus individuālos fiziskās aktivitātes rezultātus un rekomendācijas turpmākai ikdienas fiziskai aktivitātei.

 

Piesakies pētījumam līdz 21.augustam, aizpildot pieteikuma anketu.

 

Dalība pētījumā- bezmaksas.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā vai piesakoties pētījumam, iedzīvotāji aicināti sazināties ar projekta koordinatoriem rakstot uz e-pastiem: andra.fernate@lspa.lv, anna.zusa@lspa.lv.  

 

Pētījums notiek “Erasmus+” sporta programmas sadarbības partnerības projektā “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (European Physical Activity and Sports Monitoring System – EUPASMOS, Nr. 2017- 3322/001-001). Pētījumā piedalās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

LSPA EUPASMOS