25.2 °C, 2.6 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAicina atskatīties uz 2020. gada Studentu folkfestivālu “30+1”
Aicina atskatīties uz 2020. gada Studentu folkfestivālu “30+1”
26/02/2021

Pirms gada, 26. februārī, izskanēja 31. jeb “30+1” LLU Studentu folkfestivāls, kas tika pavadīts pārdomu zīmē, meklējot jaunas idejas un formātu ikgadējās dziesmu un tekstu autoru satikšanās tradīcijas turpināšanai. Folkfestivāla gars nav apsīcis un plānots arī tā turpinājums, taču laikā, kad norises klātienē nevar notikt, tā organizatori aicina ikvienu atskatīties uz pagājušā gada pasākumu, priekšnesumiem un dalībnieku talantiem.

“30+1” Studentu folkfestivāls, kas video ierakstā pieejams “Facebook“, ļauj atskatīties uz 2020. gada festivālu, kurā ar priekšnesumiem uzstājās 11 dalībnieki – individuāli izpildītāji, dzejnieki un grupas –, kuru vidū bija arī pirmreizēji festivāla mākslinieki. Īpašu gaisotni uzburt palīdzēja festivāla īpašie viesi – dziesminieks Arnis Miltiņš kopā ar meitu Laimu un LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesors Viesturs Kreicbergs.

 

Atskats pagājušā gada folkfestivālā kalpo kā atgādinājums par studentu tradīcijas neizsīkstošo garu un plāniem to turpināt. Organizatori cer uz tikšanos klātienē jau nākamgad – šoreiz kā Studentu folkfestivālam “Svece”.

 

Studentu folkfestivāla saknes meklējamas pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū, kad Jelgavā ieradās dziesminieks un grupas “Akcents” vadītājs Juris Vilcāns un vēlējās sarīkot līdzīgi domājošo, brīvību alkstošo spēlētāju un dziesminieku tikšanos. Ar J.Vilcāna ierosmi Jelgavas pilī notika Dziesmas un mūzikas dienas “Jelgava – 86”. Šī notikuma iedvesmoti LLU veidoja savu Studentu folkfestivālu, un tā aizsākās stāsts par festivāla tradīciju. Kopš tā laika, folkā piedalījušās apmēram 500 muzikālās vienības – solisti, dueti, trio un grupas ar vairāk nekā 1000 dalībniekiem -, kuru vidū bijuši ne tikai studenti un vidusskolas audzēkņi, bet arī Latvijā zināmi dziesminieki: Austras Pumpures dziedošie bērni, Ieva Akuratere, Haralds Sīmanis, Valdis Atāls, Kaspars Dimiters, Imants Daksis, Anta Eņģele, Jorenu Steinhauers, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Jānis Aišpurs un citi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē