15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina dalīties ar senām Vecpilsētas ielas namu fotogrāfijām
Aicina dalīties ar senām Vecpilsētas ielas namu fotogrāfijām
21/09/2020

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru fotoalbumos saglabājušies vēsturiski attēli ar Vecpilsētas ielas namiem un kuri labprāt ar tiem dalītos, lai kopīgi veidotu vēstures liecības nākamajām paaudzēm.

JRTC vadītāja Anda Iljina stāsta, ka centrs šobrīd strādā pie jaunu vēsturisko ekspozīciju un stāstu veidošanas par Vecpilsētas ielas kvartālu – par koka apbūvi, par to, kādi nami tur vēsturiski bijuši, kas tajos atradies. “Diemžēl publiski šobrīd pieejamas gaužām maz fotogrāfiju, kurās redzama Vecpilsētas iela un tās nami 19. un 20. gadsimtā, tieši tāpēc vēstures apzināšanā aicinām iesaistīties jelgavniekus. Pieļaujam, ka iedzīvotājiem mājās glabājas seni fotoalbumi, kuros ir bildes ar kādu no Vecpilsētas ielas namiem, un mēs lūdzam ar šīm fotogrāfijām dalīties, lai apkopotu vēstures liecības nākamajām paaudzēm,” atsaukties aicina JRTC vadītāja A.Iljina.

 

Viņa uzsver, ka fotogrāfijas tiks digitalizētas un atdotas atpakaļ īpašniekam. Jo īpaši nozīmīgi ir fotoattēli, kuros redzami vecpilsētas nami pirms Pirmā un Otrā pasaules kara, kā arī no padomju laika. “Tāpat priecāsimies, ja fotogrāfijas īpašnieks varēs pastāstīt ko vairāk par attēlā redzamo ēku,” tā A.Iljina.

 

Vēsturiskās fotogrāfijas iedzīvotāji lūgti aiznest uz Vecpilsētas ielas 14. namu darba dienās no pulksten 8 līdz 17, iepriekš sazinoties pa tālruni 63005451 vai e-pastu jana.evelina@tornis.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē