18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina iepazīt Jelgavu Ledus skulptūru festivāla laikā
Aicina iepazīt Jelgavu Ledus skulptūru festivāla laikā
26/01/2016

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā norisināsies 18. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) festivāla laikā aicina iepazīt pilsētu, dodoties izbraukumā ar autobusu, novērtēt šīs sezonas īpašo ēdienu garšas nianses vietējos ēdināšanas uzņēmumos, apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, kā arī visai ģimenei aktīvi pavadīt laiku, slidojot un spēlējot boulingu.

Publicitātes foto

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā norisināsies 18. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) festivāla laikā aicina iepazīt pilsētu, dodoties izbraukumā ar autobusu, novērtēt šīs sezonas īpašo ēdienu garšas nianses vietējos ēdināšanas uzņēmumos, apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, kā arī visai ģimenei aktīvi pavadīt laiku, slidojot un spēlējot boulingu.
 
Pilsētas iepazīšanas tūre ar autobusu. Festivāla laikā JRTC aicina iepazīt Jelgavu bezmaksas izbraukumos ar autobusu. Tūres ietvaros būs iespēja izbraukt maršrutu pa Jelgavas ievērojamākajām vietām un klausīties gida stāstījumā par Jelgavu agrāk un šodien. Ekskursijas sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Ekskursijas notiek: sestdien pulksten 14 un 15.30; svētdien pulksten 14. Ekskursijas ilgums: 1 h 15 min. Ekskursijas valoda – latviešu. Pieteikšanās un informācija pa tel. 63005447, www.visit.jelgava.lv.
 
Piedāvājums gardēžiem “Izgaršo vietējo!”. Apmeklējot jaunas vietas, ir vēlme nobaudīt ko īpašu, šai vietai raksturīgu. Šoziem ikviens gardēdis aicināts nogaršot īpašos ziemas sezonas ēdienus, kuru pagatavošanā prasmīgi izmantoti Zemgales reģiona ražotāju un mājražotāju labumi. Izbaudiet ziemas sezonas piedāvājuma “Izgaršo vietējo!” ēdienu garšas nianses, apmeklējot kādu no ēdināšanas uzņēmumiem Jelgavā: restorāns “La Tour de Marie” (Akadēmijas iela 1), bistro “Silva” (Driksas iela 7/9), tējas namiņš “Silva” (Pilssalas iela 2A), picorāns “Tami Tami” (Lielā iela 19A), ģimenes restorāns “Hercogs” (Kr. Barona iela 3), krodziņš “Istaba” (J. Čakstes bulvāris 7).Vairāk informācijas par akciju: 63005447, www.visit.jelgava.lv.
 
Muzeji un ekspozīcijas Ledus skulptūru festivāla laikā aicina iepazīt Jelgavas vēsturi un mākslu. 6. un 7.februārī no pulksten 11 līdz 18:00 apmeklētājiem būs atvērtas Kurzemes hercogu kapenes, savukārt Jelgavas pils muzejs apmeklētājus gaidīs 5.februārī no pulksten 9 līdz 18, bet 6. un 7.februārī no pulksten 11 līdz 18. Pagarināts darba laiks festivāla laikā ir Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, kur ikviens interaktīvajās ekspozīcijās var iepazīt Jelgavas vēsturi un apskatīt pilsētas panorāmu no skatu laukuma. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa darba laiks: 5., 6.februārī vēstures ekspozīcijas atvērtas no pulksten 10 līdz 20, izstāžu zāle un skatu laukums no pulksten 10 līdz 22; 7.februārī no pulksten 11 līdz 20. Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs festivāla dienās būs atvērts no pulksten 10 līdz 17. Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai, muzejā šobrīd apskatāma mākslinieku grupas “Kokons” darbu izstāde un izstāde “Kurzemes albums”.  Festivāla laikā aicinām apmeklēt arī Ā. Alunāna memoriālo muzeju, kur joprojām mīt latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna gars, jo šis ir vienīgais viņam veltītais muzejs. Muzejs atvērts no pulksten 10 līdz 17 (ar pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14). Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā iespējams iepazīties ar ierīcēm un kārtību, kādā tiek vadīta kustība uz dzelzceļiem no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Ekspozīcija apskatāma 5. un 6.februārī no pulksten 10 līdz 17.
 
Arī Jelgavas Zinātniskā bibliotēka festivāla dienās aicina ciemos. Šeit 7.februārī no pulksten 12 līdz 16 notiks pasākums “Ziemas prieki bibliotēkā”, uz ko īpaši aicinātas ģimenes. Būs konkursi, izstādes, teātris, mūzika un citi brīnumi. Akadēmijas iela 26, 63007747, www.jzb.lv
 
Aktīvās atpūtas cienītājiem šajās dienās ir iespēja baudīt slidošanas priekus gan Jelgavas pilsētas publiskajā slidotavā Pasta salā, gan Jelgavas Ledus hallē. Slidošanas seansi ilgst vienu stundu. Par slidošanas seansu sākumiem Pasta salā uzziniet, zvanot pa telefonu 20367677, Jelgavas Ledus hallē – 63007220. Uz boulinga mačiem pilsētā aicina divas boulinga zāles “A-Z boulings” (29900888) un atpūtas un sporta komplekss “Zemgale” (63007700).
 
Vairāk informācijas par festivāla norisi un tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē JRTC, Akadēmijas ielā 1 (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā), telefons 63005447, www.visit.jelgava.lv; www.jelgava.lv. Darba laiks: 5., 6.februārī no pulksten 10 līdz 22, 7.februārī no pulksten 11 līdz 20.
 
 
Informācija sagatavota
JRTC