23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina iesaistīties Jelgavas Veselības veicināšanas programmā
Aicina iesaistīties Jelgavas Veselības veicināšanas programmā
15/08/2019

Jelgavā, īstenojot Veselības veicināšanas programmu, katru dienu notiek bezmaksas fiziskās aktivitātes, kas pilsētnieku vidū iemantojušas lielu popularitāti. Pēc projekta datiem, trīs gadu laikā Veselības veicināšanas programmas aktivitātēs iesaistījušies 3336 dalībnieki – 2057 sievietes un 1279 vīrieši. Jaunākajam dalībniekam ir daži mēneši, vecākajam – 90 gadu, bet vidējais iesaistīto vecums ir ap 40 gadu.

Vasaras sezonā akcents likts uz fiziskajām aktivitātēm pilsētvidē, un tās notiek katru dienu. Tajās iesaistās gan bērni, gan jaunieši, gan strādājošie, gan arī pilsētas seniori.

Apmeklējumu lielā mērā nosakot laikapstākļi, taču lielākos veselīga dzīvesveida atbalstītājus arī slikti laikapstākļi nespēj nobiedēt. Nodarbību vadītājas atzīst, ka cilvēkiem ir svarīga regularitāte, lai viņi var rēķināties un plānot laiku.

Lai gan treniņu apmeklējums nav obligāts, turklāt vasara ir piedāvājumiem bagāta, treneres novērojušas, ka jelgavnieki pret apmeklējumu izturas ļoti atbildīgi. Tas apliecina, ka cilvēki grib dzīvot aktīvi.

Īstenojot Veselības veicināšanas programmas aktivitātes Jelgavā, šobrīd ir jauns piedāvājums pilngadīgām personām ar invaliditāti. Šīs mērķgrupas jelgavnieki aicināti uz bezmaksas vingrošanas nodarbībām. Dalībnieki var piedalīties astoņās bezmaksas nodarbībās, kas notiek pirmdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 11 deju studijā “Dejovisi.lv”, un tās vada deju un kustību terapeite Dana Jākobsone.

Nodarbībās tiek iekļauti dažādi deju un kustību elementi, kas palīdz atslābināties, mazina stresu un palielina koncentrēšanās spējas. Dalībnieki joprojām var pieteikties pa tālruni 63048913.

 

Šomēnes deju studijā “Dejovisi.lv” Raiņa ielā 28 atsākušās arī bezmaksas deju nodarbības iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma. Piedāvājumā divas iespējas – var apgūt balles dejas vai apmeklēt veselības deju nodarbības. Balles dejas notiek piektdienās no pulksten 18 līdz 19, bet veselības dejas – otrdienās no pulksten 19 līdz 20. Katrai grupai paredzētas desmit nodarbības, un kopumā tiks uzņemtas sešas grupas. Lai piedalītos šajās bezmaksas aktivitātēs, dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 25758333 vai e-pastu info@dejovisi.lv.

Ārā treniņi programmas ietvaros notiks līdz oktobra vidum, bet pēc tam daļa pārcelsies uz iekštelpām. Izņēmums būs vien bērnu un jauniešu treniņi un gaisa joga bērniem, kas noslēgsies augusta beigās. Šobrīd jau tiek strādāts pie aktivitāšu plāna rudens un ziemas sezonai. Septembrī atsāksies vingrošana grūtniecēm, cilvēkiem vecumā no 54 gadiem un bērniem, kā arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) piedāvās nodarbību ciklu “Gudro vecāku skola”, kurā profesionāļi sniegs padomus bērnu audzināšanas un attīstības jautājumos sākumskolas vecumposmā. ZRKAC sākumskolas vecuma bērnu vecākus aicina iesniegt ierosinājumus, kādas tēmas būtu svarīgi šajā ciklā apspriest, – idejas var iesūtīt pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

Tāpat rudenī tiks piedāvātas praktiskas un izzinošas nodarbības par veselīgu uzturu un emocionālo veselību.

 

Jāpiebilst, ka bezmaksas veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavā notiek, realizējot projektu “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta”.

 

 Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē