18.5 °C, 2.7 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina iesaistīties Krišjāņa Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai noiešanā
Aicina iesaistīties Krišjāņa Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai noiešanā
02/07/2020

Par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai Imanta Ziedoņa muzejs, K.Barona muzeja aicināts, uzsācis projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”. Viens no būtiskākajiem notikumiem tajā – K.Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai atkalnoiešana, tādēļ līdz 19. jūlijam, aizpildot anketu Ziedoņa muzeja mājaslapā, aicināti atsaukties radoši cilvēki, kuri gribētu būt mūsdienu krišjāņi baroni un veikt kādu no šī ceļa posmiem.

Iedvesmojoties no K.Barona sarakstītās ģeogrāfijas grāmatas “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti” un 1859. gadā K.Barona veiktā gājiena caur mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritoriju, tapis vairāk nekā 700 kilometru garš pārgājiena maršruts no Tartu (Igaunijā) līdz Kurzemes pilsētai Dundagai. Lai kājāmgājējiem būtu iespēja šo vēsturisko maršrutu veikt mūsdienās, muzeja komanda ir izpētījusi 19. gadsimta kartes, K.Barona atmiņas par šo gājienu, un kopā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” izveidota mūsdienu maršruta karte.

 

“Aktualizējot Krišjāņa Barona personības devumu latviskās identitātes veidošanā, mūsu mērķis ir šo ceļu noiet un izveidot kultūrvēsturisku un kultūrvietām bagātu pārgājiena maršrutu. Aicinām cilvēkus pieteikties, lai veiktu kādu no ceļa posmiem un reizē pastāstītu par Igaunijas un Latvijas dabu, cilvēkiem, vietām mūsdienās,” stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende. Ziedoņa muzeja komandai jau ir pieredze gājienu, kurā piedalās daudz cilvēku, organizēšanā, taču šoreiz plānots, ka ceļš tiks veikts pa vienam vai pāros. Katram mūsdienu baronam būs vairāki uzdevumi – atrast savas īpašās vietas ceļā, vērot dabu, iemūžināt ceļu fotogrāfijās un izveidot nelielu sava ceļa posma aprakstu. Daži gājēji jau izvēlēti, un Renārs Kaupers būs viens no pirmajiem mūsdienu krišjāņiem baroniem, kurš savu ceļa posmu veiks Igaunijā.

 

Gājiens sāksies 21. augustā no Tartu Universitātes vēstures muzeja un noslēgsies 20. septembrī pie Dundagas pils. Līdz 19. jūlijam Ziedoņa muzeja mājaslapā pieejama pieteikumu anketa. Katrs mūsdienu krišjānis barons veiks 5–40 kilometrus garu ceļa posmu.

 

Kultūras notikumu cikla “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” gaitā līdz K.Barona dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši pasākumi. Projekta aktivitātēm var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā ziedonamuzejs.lv un muzeja sociālajos tīklos www.facebook.com/Ziedonamuzejs/ un www.instagram.com/ziedonamuzejs/.  

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē