20.9 °C, 0.8 m/s, 65.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina iesniegt idejas kultūras galvaspilsētas programmas izveidei
Aicina iesniegt idejas kultūras galvaspilsētas programmas izveidei
13/03/2021

2027. gadā viena Latvijas pilsēta līdzās vienai Portugāles pilsētai uz gadu kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Jelgava ir nolēmusi kandidēt uz šo titulu, sagatavojot pilsētas kultūras programmu un nākotnes attīstības vīziju. Šajā sakarā pašvaldības iestāde “Kultūra” aicina visas pilsētas radošās organizācijas, nevalstiskās organizācijas, biedrības un apvienības, uzņēmumus un privātpersonas likt savu artavu kopīgas kultūras galvaspilsētas programmas izveidē, iesniedzot savas idejas un redzējumu. Pieteikumu iesniegšana ilgst līdz 30. martam.

Kā informē iestādē “Kultūra”, ikviens aicināts iesniegt idejas par iespējamiem pasākumiem un notikumiem – jaunām tradīcijām, festivāliem un kultūras norisēm, jaunu kultūrvietu radīšanu, pilsētas teritoriju un pilsētvides attīstīšanu, tostarp industriālo un degradēto teritoriju atdzīvināšanu, kā arī citus radošus ierosinājumus, kā bagātināt Jelgavas pilsētu ar daudzpusīgiem viena žanra vai starpdisciplināriem kultūras notikumiem, kas atstāj iespaidu uz pilsētas kultūras identitāti ilgtermiņā. Ideju iesniedzēji mudināti domāt pārdroši, nevairīties no “iedvesmas lidojuma” un iztēloties, ka iespējām nav robežu. Tāpat ideju radīšanas procesā nepieciešams domāt laikmetīgi, fokusēties uz nākotni un tās iespējām, kā arī pievērst uzmanību Eiropas dimensijai, radot priekšlikumus, kuru saturs būtu saistošs ne vien jelgavniekiem un novada iedzīvotājiem, bet jebkuram Eiropas iedzīvotājam.

 

Ja Jelgava kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, viena gada garumā tā būs Eiropas kultūras notikumu centrs, tāpēc ideju radīšanas procesā autori aicināti paraudzīties uz pilsētu kā iespēju kopumu, domājot gan par mākslu un kultūru, gan pilsētas labiekārtošanas iespējām – tā, lai pilsēta un tās apkārtne būtu mūsdienīga, draudzīga un aizraujoša vieta gan iedzīvotājiem, gan ikkatram apmeklētājam.

 

Pieteikumu noformēšana – brīvā formā vienas A4 lapas robežās, izmantojot jebkādu satura izklāsta veidu, no lakoniska apraksta līdz esejai, vēstules formātam, attēlam vai citam izteiksmes veidam. Labākās idejas tiks iekļautas Jelgavas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumā, saglabājot autorību un dodot tiesības līdzdarboties idejas īstenošanā tad, ja jelgava kļūs par eiropas kultūras galvaspilsētu. Pieteikumus var iesniegt līdz 2021. gada 30. martam, sūtot tos uz e-pasta adresi jelgava2027@gmail.com.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: pašvaldības iestāde “Kultūra”