23.9 °C, 5 m/s, 45.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”
Aicina iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”
06/04/2024

Līdz 18. jūnijam Ekonomikas ministrija aicina iesniegt pieteikumus konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”.

Konkurss notiks divās kārtās un pieteikumus izvērtēs konkursa komisija. Otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana klātienē paredzēta augusta beigās, savukārt konkursa laureātu apbalvošana – septembrī.

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka–jaunbūve
  • Energoefektīvākā publiskā ēka
  • Energoefektīvākā savrupmāja
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros Ekonomikas ministrija organizē kopā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību. Šogad konkurss notiek jau 14. gadu.

Atgādinām, ka 2023. gadā konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tika saņemti 23 pieteikumi, tostarp, vērtētas arī divas daudzdzīvokļu mājas Jelgavā. Lielās ielas 13 nams konkursā saņēma 3. vietu nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”. Mājas atjaunošanu īstenoja SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.