-6.2 °C, 2.5 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina jauniešus pieteikties izglītojošai piedzīvojumu nometnei
Aicina jauniešus pieteikties izglītojošai piedzīvojumu nometnei
23/03/2009

Latvijas Zaļais punkts aicina zinātkārus skolēnus vecumā no 14 līdz 19 gadiem veidot komandas un startēt konkursā, lai cīnītos par iespēju piedalīties kādā no trim aizraujošām un izglītojošām diennakts nometnēm „Zaļā nakts”.

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centru (ISEC) aicina zinātkārus skolēnus vecumā no 14 līdz 19 gadiem veidot komandas un startēt konkursā, lai cīnītos par iespēju piedalīties kādā no trim aizraujošām un izglītojošām diennakts nometnēm „Zaļā nakts”, kas notiks Valmierā (24.aprīlī), Saldū (8.maijā) un Preiļos (15.maijā).

Zinošu speciālistu virsvadībā darbojoties piecās darbnīcās, jaunieši iegūs informāciju par tādiem būtiskiem vides jautājumiem kā dabai draudzīga atpūta, globālie vides procesi, atkritumu samazināšana, ekodzīve, kā arī sabiedriskās domas veidošana un nozīme vides ilgtspējas nodrošināšanā. Projekts ne vien izglītos, bet arī veicinās jauniešu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosinās saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi.

Skolēnu diennakts nometnē „Zaļā nakts” dalībniekiem tiks piedāvāta uz pieredzi balstīta izglītība, kas ļauj mācīties aizraujoši un interesanti, ikvienam nodrošinot iespēju pašam piedzīvot, pārdzīvot un pielietot iegūtās zināšanas un prasmes.

Nometnē skolēni tiks apmācīti piecās darbnīcās: „Pētnieciskā vides žurnālistika Latvijā” (vadītājs – žurnālists Sandijs Semjonovs); „Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi” (vadītāja – Latvijas Zaļā punkta padomes priekšsēdētāja Undīne Būde); „Globālie vides procesi” (vadītājs – žurnāla „Ilustrētā Zinātne” redaktors Vents Zvaigzne); „Ekodzīve” (vadītāja – žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma); „Āra dzīve” (vadītājs – āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints). Pēc apmācībām visi nometnes dalībnieki piedalīsies aizraujošās sacensībās – zināšanu pārbaudē, kur kopā ar savu komandu meklēs atbildes, spriedīs, domās, atcerēsies darbnīcās un skolā iemācīto.

Lai piedalītos nometnē, nepieciešams izveidot piecu zinātkāru un aizrautīgu 14 līdz 19 gadus vecu jauniešu komandu. Komandai līdz šī gada 14. aprīļa pulksten 8.00 jāaizpilda anketa Latvijas Zaļā punkta mājas lapā http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/ZP_skola/Zala_nakts/, jāatbild uz 10 dažādiem jautājumiem par vidi un cilvēku tajā, kā arī jāapraksta komandas dalībnieku ikdienā veiktās 3-5 darbības vides ilgtspējas veicināšanai. Uz katras pilsētas nometni tiks aicinātas 20 komandas, kuras iegūs vislielāko punktu skaitu.

Katras no trim nometnēm uzvarētājkomanda un tās pedagogs balvā saņems piedzīvojumu ekskursiju, kas notiks 2009.gada jūlijā.

Nometnes „Zaļā nakts” vadītājs būs mūziķis, televīzijas un radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Skolotāji, vecāki! Aiciniet jauniešus veidot komandu un piedalīties nometnē „ Zaļā nakts”!

Papildus informācija:
Zane Onkele, 29556280,