21.8 °C, 1.9 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina jauniešus pieteikties uz brīvajām vietām kursos
Aicina jauniešus pieteikties uz brīvajām vietām kursos
10/10/2006

Lai veicinātu skolēnu apzinātu karjeras izvēli un sekmētu veiksmīgu studiju uzsākšanu, Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs radījis Jauniešu atbalsta programmu.
Programmas ietvaros jauniešiem vecumā no 15 – 25 gadiem vēl ir iespējams pieteikties uz kursiem: Grafiskās valodas pamati 3. un 4. modulis, angļu valoda un radošā domāšana, Programmēšana C++.

Grafiskās valodas pamati (3. modulis – Tehniskā grafika vidusskolai) kursu sākums ir 12. oktobrī plkst. 16.15. Programma palīdzēs izprast rasēšanas nozīmi speciālistu sagatavošanai inženierzinātnēs un sagatavoties tālākajām studijām ar tehnisku specialitāšu apgūšanu. Tā sniegs zināšanas par telpiskiem priekšmetiem un to grafiskās attēlošanas iespējām, attīstīs rasēšanai nepieciešamās pamatprasmes.
Programma paredzēta tiem, kam patīk iztēloties priekšmetus precīzi, skaidri, izprast to uzbūvi un veidot skices; tiem, kas turpinājumā vēlas apgūt datorgrafikas programmu Auto CAD – 2005. Grafiskās valodas pamatu 3. moduli ceturtdienās no plkst. 16.15 līdz 17.45 pasniegs Olafs Vronskis. Apmācības ilgs 24 stundas un kursa maksa ir Ls 35.00.

Grafiskās valodas pamati (4. modulis – datorgrafika Auto CAD – 2005) kursu sākums ir 17. oktobrī plkst. 17.30.
Auto CAD ir datorizēta rasēšanas programma, kuru izmanto projektēšanā ražošanas un celtniecības procesos, kā arī dizainam. Kursu dalībnieki apgūs Auto CAD programmu lietotāja līmenī. Programma paredzēta jauniešiem, kuri saista tālākās studijas ar tehnisku specialitāšu apgūšanu; kuriem patīk darboties ar dizainu, ainavu arhitektūru; kurus saista datori un kuri vēlas apgūt jaunas iespējas darbā ar datoru.
Grafiskās valodas pamatu kursus pasniegs Aivars Strupausis, nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās, vienas nodarbības ilgums paredzēts180 min. un kopējais apmācību ilgums ir 36 stundas. Kursa maksa ir Ls 56.00.

Angļu valodas un radošās domāšanas kursu sākums ir 30. oktobrī plkst. 18.00. Tā ir angļu valodas mācīšanās, kuras pamatā ir radošā domāšana. Programmu veido 3 bloki: tekstu un kino tehnoloģija, radošās gramatikas tehnoloģija, pašmācības tehnoloģija. Programma ir paredzēta skolēniem, kuri grib uzlabot savas angļu valodas zināšanas; jauniešiem, kuri vēlas izjust angļu valodas burvību; tiem, kam sagādā baudu radoša darbība un kas vēlas attīstīt radošās domāšanas prasmes; tiem, kuri grib iemācīties mācīties patstāvīgi. Mācības notiks grupas nodarbībās datorklasē un strādājot patstāvīgi. Patstāvīgo darbu nodrošinās šim kursam īpaši izveidots Interneta saits. Pasniedzējs šajos kursos ir Aleksandrs Sokols un nodarbības notiks pirmdienās no plkst. 18.00 līdz 20.15, vienas nodarbības ilgums ir 135 min.un apmācību ilgums ir 32 stundas. Kursa maksa ir Ls 56.00.

Savukārt kurss Programmēšana C++ sāksies 17. oktobrī plkst. 16.00. Programma palīdzēs veidot izpratni par programmēšanu un iepazīties ar C++ programmēšanas valodas iespējām. Dalībnieki apgūs darbu ar programmēšanas konstrukcijām, kā arī algoritmu izstrādāšanu un pielietošanu.Programma ir paredzēta tiem, kurus vilina datoru pasaules dziļākie noslēpumi un kuri nevēlas būt vienkārši datorlietotāji; jauniešiem, kas savu nākotni saista ar informācijas tehnoloģijām; tiem, kuri savas matemātiskās spējas un loģiku vēlas izmantot praksē jaunu panākumu gūšanai.
Kursus pasniegs Arvīds Prančs otrdienās no plkst. 16.00 līdz 17.30. Vienas nodarbības ilgums ir 90 min.un apmācību ilgums ir 24 stundas. Kursa maksa ir Ls 30.00.

Visas nodarbības notiek Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā Svētes ielā 33, Jelgavā. Lai pieteiktos uz kursiem, zvanīt pa tālruni – 3082101.

Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs (JR PIC) ir pašvaldības izglītības iestāde, kuras darbības mērķis ir nodrošināt katram iedzīvotājam Jelgavā un reģionā mūžizglītības piedāvājumu.

JR PIC jauniešiem piedāvāto programmu galvenie darbības virzieni ir skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizācija pilsētā, sasaistot to ar profesionālās orientācijas iespējām iestādēs un uzņēmumos; mācību priekšmetiem alternatīvu programmu kompleksa „Tas, ko nemāca citur” īstenošana, kas satur, turpmākajās studijās noderīgas zināšanas un prasmes.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centra
sabiedrisko attiecību speciāliste
Linda Zvejniece