17.2 °C, 2.6 m/s, 94.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina neizmantot Zvaigžņu dīķi kā peldvietu
Aicina neizmantot Zvaigžņu dīķi kā peldvietu
17/08/2023

Karstā laikā pilsētas iedzīvotāji meklē iespēju atveldzēties Jelgavas ūdenskrātuvēs. Viena no šādam vietām ir Zvaigžņu dīķis, kas atrodas Brīvības bulvārī 14A – starp Brīvības bulvāri un Zvaigžņu ielu. Dīķa apkārtne ir iecienīta pastaigu vieta ģimenēm, taču Zvaigžņu dīķis veidots kā ainaviskas vides elements, kas nav piemērots aktīvai atpūtai, peldēšanai un laivošanai.

Dīķis ir veidots lietus ūdens kanalizācijas notekūdeņu savākšanai, plūsmas stabilizēšanai, akumulācijai, grunts ūdeņu samazināšanai un tālākai novadīšanai uz Lielupi. Dīķī ieplūst tuvākās apkārtnes piegulošo teritoriju virszemes notekūdeņi no īpašumiem, grāvjiem un ielām, piemēram, no Zvaigžņu ielas, Brīvības bulvāra, Priežu ielas. Papildus dīķis kalpo kā rezerves vieta ūdens ņemšanai ugunsdzēsības vajadzībām.

Ūdenstilpnē regulāri tiek ņemti ūdens paraugi ūdens kvalitātes uzraudzībai, tomēr ūdens kvalitāte netiek kontrolēta ar mērķi novērtēt tā piemērotību peldēšanai.

Turklāt Zvaigžņu dīķa konstrukciju stiprināšanai ir izmantots ģeopaklājs, un iedzīvotāju aktivitātes ap dīķa krasta līniju – iekāpšana un izkāpšana – bojā krasta stiprinājumus. Tāpēc iedzīvotāji aicināti izmantot Jelgavā pieejamās oficiālās peldvietas – pludmali Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un pludmali Pasta salā.