19.5 °C, 5 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina nobalsot par savu favorītu Latvijas Ainavu arhitektūras balvai
Aicina nobalsot par savu favorītu Latvijas Ainavu arhitektūras balvai
16/08/2019

30. septembrī Klīversalā pirmo reizi tiks pasniegta Latvijas Ainavu arhitektūras balva, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par ārvidi kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu, apzinot un godinot laikmetīgus darbus un izcilas personības Latvijas ainavu arhitektūrā. Balvai, kas tiks pasniegta trīs nominācijas – “Ārtelpa”, “Personības” un “Procesi” – nominēti arī vairāki Jelgavas pilsētvides objekti.

Pieteikumus vērtēs nacionālā un starptautiskā žūrija, bet ikviens interesents līdz 10. septembrim ir aicināts piedalīties sabiedrības balsojumā, izvēloties savus favorītus nominācijās “Ārtelpa” un “Procesi”.

 

Jauniedibinātā balva ir Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu labāko sniegumu skate, un pirmajai balvai saņemti vairāk nekā 80 pieteikumi, kuru vidū ir arī Jelgavas pilsētvides objekti. Nominācijā “Ārtelpa” balvai izvirzīts Jāņa Čakstes bulvāris un Mītavas tilts, kā arī pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja izveidotā atmodas laika piemiņas vieta “Brīvības ceļš”. Bet nominācijā “Procesi” balvai pieteikti dizaina dārzi, kas atrodas skvērā aiz Jelgavas kultūras nama – tie tapa Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotā dārza dizaina metu konkursa gaitā.

 

Abās nominācijās līdz 10. septembrim notiek arī sabiedrības balsojums. Interesenti nobalsot var ŠEIT

 

Savukārt kategorijā “Personības” balvai izvirzīta ilggadēja LLU docente Silvija Rubene, kuras pētnieciskās intereses pēdējos 25 gados saistītas ar ainavu arhitektūras zinātni un ilgtspējīgas vides saglabāšanu, veidošanu un aizsargāšanu.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē