21.1 °C, 2 m/s, 62.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina piedalīties aptaujā par vēja parka ieceri Jelgavas novadā
Aicina piedalīties aptaujā par vēja parka ieceri Jelgavas novadā
24/03/2020

Līdz 3. aprīlim iedzīvotāji interneta aptaujā aicināti izteikt viedokli par ieceri Jelgavas novada Kaigu purva bijušajā kūdras ieguves laukā veidot vēja elektroenerģijas parku “Laflora”.

Aptauja tiek organizēta vēja parka “Laflora” ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sagatavošanas ietvaros, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli un informētību par ieceri, kā arī galvenos problēmjautājumus. Tās rezultāti apkoptā veidā tiks iekļauti ziņojumā un iesniegti Vides pārraudzības valsts birojā. Anketu iespējams aizpildīt anonīmi, tās administrēšanu veic starptautiskais vides konsultāciju uzņēmums “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”.

APTAUJAS ANKETA

Jau ziņots, ka vēja parka ieceri plāno īstenot Jelgavas novada kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora” savā īpašumā esošajā Kaigu purvā – izstrādātā kūdras ieguves laukā mežu ielokā, lai ražotu “zaļo” enerģiju no atjaunojamajiem energoresursiem uzņēmuma pašpatēriņam un publiskajam tirgum. Vēja parks ar 22 vēja turbīnām kopumā gada laikā spētu saražot tādu elektroenerģijas apjomu (300 000 MWh), kas pielīdzināms apmēram 5% no visa Latvijas elektroenerģijas patēriņa gadā.

Jau tuvāko mēnešu laikā iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties arī “Laflora” vēja elektroenerģijas parka ieceres sabiedriskajā apspriešanā.

Papildu informācija, rakstot uz e-pastu: vejaparks@laflora.lv, vai zvanot pa tālruni 26539348. Vairāk par ieceri iespējams uzzināt šeit.

Informācija un foto: Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora”