15.6 °C, 3 m/s, 84.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina piedalīties daiļlasītāju konkursā
Aicina piedalīties daiļlasītāju konkursā
24/01/2018

Godinot Starptautisko Dzimtās valodas dienu, kuru visā pasaulē atzīmē 21.februārī, Jelgavas pilsēta aicina bērnus un jauniešus piedalīties daiļlasītāju konkursā “Riti raiti, valodiņa” bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Pieteikumi jāiesūta līdz 13. februārim.

Jau septīto gadu daiļlasītāju konkursu “Riti raiti, valodiņa!” organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi un Jelgavas pilsētas bibliotēku. Konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot pirmsskolas un skolas vecuma bērnu dzimtās valodas un latviešu valodas runas kultūru, veicināt bērnu radošo pašizpausmi un interesi par uzstāšanos publikas priekšā, popularizēt bērnu literatūru, dzeju, kā arī sekmēt patriotisko audzināšanu un veicināt lokālpatriotismu.

 

Sekojot līdzi aktuālajām tendencēm, šis būs otrais gads, kad konkursantiem papildu dzejas vai prozas darbu deklamējumiem, tiek dots vēl viens uzdevums – nezināma teksta lasīšana auditorijas priekšā. Lasītprasmes apguve un pilnveide ir viens no skolēnu izglītošanas un attīstīšanas svarīgākajiem priekšnoteikumiem, un tas ir viens no veidiem, kā mēs varam veicināt lasītprasmi ar prieku un izpratni bērnu un jauniešu vidū Jelgavā.

 

Konkursā aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no piecu gadu vecuma un skolēni no 1. līdz 12. klasei. Konkursantiem jāsagatavo divi priekšnesumi – viens latviešu valodā, otrs savā dzimtajā valodā (lietuviešu, ukraiņu, krievu, baltkrievu, poļu, čigānu u.c.), izvēloties dzejoli, prozas vai dramaturģijas darba fragmentu, kurā izpaužas dzimtenes mīlestība, cieņa pret valodu, dabas skaistums, darba tikums.

 

Sīkāka informācija par nosacījumiem dalībai konkursā atrodama Nolikumā, kur pieejama arī pieteikuma anketa. Pieteikuma anketas konkursam var iesūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: evika.kaufelde@dome.jelgava.lv .

 

Konkurss norise sadalīta divās dienās: 20.februārī no pulksten 10 – pirmskolas vecuma, 1. – 2.klašu un 3. – 4. klašu grupās, savukārt, 21. februārī no pulksten 14 – 5. – 6.klašu, 7. – 9.klašu un 10. – 12.klašu grupās.

 

Jāatzīmē, ka šoreiz dalībnieki tiks gaidīti Skolotāju ielā 8.

 

 

Informācija sagatavota

Sabiedrības integrācijas pārvaldē