23.2 °C, 4.7 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina piedalīties naksnīgā skrējienā
Aicina piedalīties naksnīgā skrējienā
03/07/2016

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Pērnvasar teju 3000 entuziastu piedalījās vienā no valdzinošākajiem skrējieniem Latvijā – Jelgavas nakts pusmaratonā. Šogad 23.jūlijā norisināsies jau trešais Jelgavas nakts pusmaratons.

Jelgavas nakts pusmaratons šogad būs ceturtais Latvijā lielākā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posms, taču tas būs vienīgais, kam tiks dots starts gandrīz jau tumsā – desmitos vakarā.

Ja pusmaratona distance šķiet nedaudz par grūtu, var piedalīties arī piecu vai desmit kilometru distancēs. Piecus kilometrus var veikt arī nūjojot. Savukārt mazie varēs piedalīties bērnu skrējienā. Turklāt šogad sacensību rīkotāji nāks klajā ar plašāku kultūras programmu, bet skriešana tumsā mīsies ar paplašinātiem uzmundrinājuma punktiem un dažādiem pārsteigumiem.
Sacensību centrs – līdzīgi kā pērn – atradīsies uz Pasta salas.

Dalībnieki Jelgavā ne tikai varēs sestdienas vakaru pavadīt sportiskā garā, bet arī pie reizes apskatīt skaistākās pilsētas vietas. Piecu kilometru garais sacensību trase vedīs garām Driksas promenādei un tornim, leģendārā šķēpmetēja Jāņa Lūša dzimtajai mājai, baznīcām, Alunāna un Raiņa parkiem, Tirgus promenādei, Noras Bumbieres piemineklim, pilsētas domei un bibliotēkai. Trasē būs arī dažādi atbalsta punkti, kuros skrējēji tiks uzmundrināti ar gaismas un skaņas efektiem. Visefektīvākais objekts visā trasē būs Jelgavas pils pagalms, caur kuru dalībniekiem būs iespēja izskriet cauri. Skrējējus trasē sagaida ne tikai gaismas un skaņas efekti, bet arī vairāki dīdžeji ar skriešanai atbilstošu mūziku, kā arī dzīvā mūzika. Naksnīgais skrējiens noslēgsies uz labiekārtotās Pasta salas, kur paredzēta dzīvā mūzika, bet kulminācijā – koncerts.

Tā kā sacensību aplis būs piecus kilometrus garš, pusmaratona veicējiem būs jānoskrien četri apļi.

Bigbank Skrien Latvija seriāla rīkotāji parūpējušies par vēl vienu pārsteigumu, jo ikviens skrējējs, kurš finišēs vismaz četros posmos, neatkarīgi no distanču garuma, iegūs savā īpašumā ceļojumu ar kruīza kuģi Tallink uz Stokholmu 1-4 personām. Ātrākie jelgavnieki katrā distancē sievietēm un vīriešiem saņems balvas no Jelgavas domes – Tautas 5 km  skrējienā, Nike 10 km skrējienā un pusmaratonā.

Saistītie raksti:
Nakts pusmaratona laikā būs ierobežota satiksme
Jelgavā notiks ūdensbumbu skriešanās

 
Informācija sagatavota
Skrien Latvija