26 °C, 2.5 m/s, 55.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina piedalīties tiešsaistes seminārā par vides aizsardzības prasībām autoservisos
Aicina piedalīties tiešsaistes seminārā par vides aizsardzības prasībām autoservisos
04/12/2020

Ar mērķi izglītot esošos un topošos uzņēmējus par vides prasībām, kas jāievēro autoservisu darbībā, Valsts vides dienests sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju 8. decembrī pulksten 8.30 aicina Zemgales reģiona autoservisu īpašniekus un darbiniekus, kā arī profesionālo izglītības iestāžu studentus, kas apgūst automehāniķa profesiju, piedalīties tiešsaistes seminārā.

Pieslēdzoties Zoom platformā: https://zoom.us/j/99468375910, semināra dalībniekiem būs iespēja iegūt zināšanas par vides aizsardzības normatīvo aktu prasībām, kas jāievēro autoservisu darbībā, piemēram, kādos gadījumos darbība jāreģistrē C kategorijas piesārņojošas darbības reģistrā, kā pareizi apsaimniekot atkritumus un notekūdeņus, kādas atskaites jāiesniedz, kā arī tiks sniegti praktiski padomi kā to paveikt.

 

 

Semināra programma

8.30

Semināra atklāšana

8.35

Jānis Brizga, vides eksperts

Skaidrojums par autoservisu darbības iespējamo ietekmi uz vidi un to radītajiem piesārņojuma veidiem. Par ķīmisko vielu izmantošanu autoservisos un to darbības ietekmi uz gaisa, grunts un notekūdeņu kvalitāti

8.55

Sandra Broka, vides aizsardzības normatīvā regulējuma eksperte

Prezentē Valsts vides dienesta un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas izstrādāto e-bukletu – rīku, kurā apkopota visa nepieciešamā normatīvo aktu informācija ikvienam autoservisa vadītājam vai īpašniekam, kā arī pieejami visu nepieciešamo dokumentu un atskaišu aktu paraugi vienuviet.

9.25

Kristaps Dreimanis, eksperts atkritumu apsaimniekošanas jomā

Stāstīs par sadarbību ar apsaimniekotājiem – vai ir nepieciešams sadarbības līgums un kam tajā jābūt, kā arī ko autoserviss var prasīt no apsaimniekotāja ar ko slēgts līgums (konteineri riepām, kartonam, plēvēm, baterijā; mucas eļļām, u.c.)

9.50

Dace Butenaite, Valsts vides dienesta Zemgales RVP Kontroles daļas vecākā inspektore

Stāstīs par Valsts vides dienesta pieredzi un pārkāpumiem, kas visbiežāk tiek novēroti autoservisos.

10.10 – 10.30

Jautājumu atbilžu sadaļa

 

Izglītojošā kampaņa norisinās Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Konsultē vispirms! principa ieviešana autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu (autoservisu) vides prasību kontrolē” ietvaros. 

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Valsts vides dienestā