24.4 °C, 2.1 m/s, 82.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem
Aicina pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem
01/03/2021

Pilsētas lielākā bagātība ir cilvēki. Ik gadu tiek teikts paldies tiem, kuri savu sirdi, prātu un darbu ir ieguldījuši pilsētas attīstībā. Lai apzinātu šos cilvēkus, līdz 2. aprīlim jelgavnieki aicināti pieteikt kandidātus Jelgavas pilsētas augstākajiem apbalvojumiem Goda zīme un Goda raksts.

Apbalvojumu “Goda zīme” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā. Savukārt Goda rakstu piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

 

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas).

 

Pieteikumi jāiesniedz no 1. marta līdz 2. aprīlim pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai pa e-pastu dome@dome.jelgava.lv, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, ieņemamo amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, īsu dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

 

Iesniegtos ierosinājumus apkopo un izvērtē ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija, bet gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem deputāti Jelgavas pilsētas domes sēdē. Papildinformāciju var saņemt Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi tiek pasniegti kopš 1998. gada. Līdz šim pasniegtas 128 Goda zīmes un 216 Goda raksti. Augstāko apbalvojumu pasniegšana Jelgavā notiek divreiz gadā – Pilsētas svētkos un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē