11 °C, 1 m/s, 97.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina pieteikt kandidātus pilsētas apbalvojumiem
Aicina pieteikt kandidātus pilsētas apbalvojumiem
08/10/2014

Līdz 24.oktobrim Jelgavas pilsētas domes Apbalvojumu piešķiršanas komisija aicina pieteikt kandidātus apbalvošanai ar Jelgavas pilsētas augstākajiem apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Apbalvojums „Goda zīme”

Līdz 24.oktobrim Jelgavas pilsētas domes Apbalvojumu piešķiršanas komisija aicina pieteikt kandidātus apbalvošanai ar Jelgavas pilsētas augstākajiem apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Apbalvojumu „Goda zīme” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā.
 
„Goda rakstu” piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.
 
Ierosinājumus par apbalvojumu piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā 5 pilngadīgas personas).
 
Apbalvojumus tradicionāli pasniegs Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienas priekšvakarā, 17.novembrī, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja svinīgajā pieņemšanā.
 
Pieteikumi Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā jāiesniedz, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, ieņemamo amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, īsu dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.
 
Iesniegtos ierosinājumus apkopo un izvērtē ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija, kas ir tiesīga pieprasīt un saņemt no iesniedzēja papildinformāciju par apbalvošanai izvirzītajām personām. Gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem domes sēdē.
 
Iesniegumus pieņem Klientu apkalpošanas centrā. Papildus informāciju var saņemt Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tel.63005574.
 
Visu 93 pilsētnieku vārdus, kas kopš 1998. gada saņēmuši apbalvojumu „Goda zīme”, var lasīt Jelgavas pašvaldības portālā www.jelgava.lv sadaļā Pilsēta, Par Jelgavu, Simbolika, Goda zīmju saņēmēji.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē