25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina pieteikt pretendentus balvai “Cilvēka izaugsmei”
Aicina pieteikt pretendentus balvai “Cilvēka izaugsmei”
17/04/2021

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā izsludina pieteikšanos balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”, kurā jau astoto gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas nesavtīgi iegulda resursus sabiedrības attīstībā un cilvēka izaugsmē.

Pieteikumus nominācijām iespējams pieteikt četrās kategorijās: Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus; Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā; Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā; Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

 

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 30. maijam. Žūrijas komisija izvērtēs pretendentu atbilstību kritērijiem un līdz 9. augustam izvirzīs finālistus. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā, kurā tiks pasniegta arī žūrijas specbalva. Katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu.

 

Balva dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību, lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukumu, augstu ienākumu nevienlīdzību, pazeminātu iedzīvotāju veselības stāvokli un augstu bērnu institucionālās aprūpes īpatsvaru. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. 

 

 

Foto un informācija: Latvijas Pilsoniskā alianse