15.7 °C, 2.9 m/s, 87.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina pieteikties mentora atbalstam un Vasaras skolai 2020
Aicina pieteikties mentora atbalstam un Vasaras skolai 2020
29/07/2020

No 25. līdz 28. augustam nometnes vietā “Lediņi” norisināsies “Vasaras skola 2020” jauniešiem, kuras laikā jaunieši ar garīga rakstura traucējumiem varēs tikties ar mentoru, kas palīdzēs veiksmīgāk iekļauties nodarbinātībā, apmācībās vai sabiedriskajās aktivitātēs. Pasākums notiek projekta “RETHINK/PĀRDOMĀT” gaitā, informē tā rīkotāji Zemgales plānošanas reģions.

Četras dienas “Vasaras skolā” būs sākums piecu mēnešu garai mentoru atbalsta programmai jauniešiem, lai palīdzētu veiksmīgāk iekļauties nodarbinātībā, apmācībās vai sabiedriskajās aktivitātes. Individuālais atbalsts tiks sniegts līdz 2020. gada decembrim pēc kopīgi izveidota individuāla atbalsta plāna.

 

Jauniešu izaugsmei un savu spēju atklāšanai pasākumā būs pieejami pieci speciālisti, kuri vadīs kokapstrādes, dejas kustības terapijas, vizuāli plastiskās terapijas un ergoterpijas nodarbības, kā arī sniegs karjeras konsultācijas.

 

Dzīvošana paredzēta labiekārtotos numuriņos ar dušu, tualeti un bezvadu internetu. Āra teritorijā pieejams apsildāms āra baseins, meža trasītes, atpūtas vietas, skatuve pasākumiem, āra spēles, volejbola laukums, sporta inventārs. Dalībniekiem tiks nodrošinātas brokastis, pusdienas, launags, vakariņas. Paredzēts arī brīvais laiks, spēles un pasākumi, kuru laikā varēs iegūt jaunus draugus.

 

Nokļūšana uz vasaras skolu un mājup tiks organizēta un nodrošināta no un uz Zemgales plānošanas reģiona novadu centriem pēc dalībnieku dzīvesvietas piederības.

 

Reģistrēties dalībai “Vasaras skolā” uzspiežot var ŠEIT līdz 7. augustam. Svarīgi piebilst, ka dalībniekiem ne ātrāk kā 7 dienas pirms “Vasaras skolas” darbības sākuma jāsaņem ģimenes ārsta izziņa, kurā apliecināts, ka jaunietim nav infekcijas slimību pazīmes un viņš nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām. Tāpat nepieciešama ģimenes ārsta izziņa, kurā norādīta informācija par jaunieša veselības stāvokli, invaliditāti, ja tāda ir, obligāti lietojamiem medikamentiem un atļauja piedalīties diennakts vasaras skolā.

 

Vairāk informācijas par nometni var saņemt pa tālruni 29339987, savukārt par mentoru programmu, zvanot pa tālruni 20013459.

 

 

Foto un informācija: Zemgales plānošanas reģions