17 °C, 2.8 m/s, 71.3 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaAicina pieteikties pieaugušo izglītības mentoru programmā
Aicina pieteikties pieaugušo izglītības mentoru programmā
23/06/2020

Zemgales plānošanas reģions projekta “RETHINK/PĀRDOMĀT” gaitā aicina interesentus pieteikties dalībai pieaugušo neformālās izglītības mentoru apmācību programmā un sešu mēnešu mentoringa praksē, kļūstot par atbalsta sniedzējiem jauniešiem ar vieglu garīgās attīstības traucējumu vēsturi, integrācijai nodarbinātībā, apmācībās vai sabiedriskās aktivitātēs.

Mentors ir padomdevējs, atbalstītājs, motivētājs, personības attīstītājs – virzītājs, kurš strādā ar jaunieša motivāciju, atrod personīgo pieeju savam mentorējamam, kā arī palīdz sakārtot apkārtējās vides apstākļus un piesaistīt resursus, lai mērķa grupas jaunietis spētu pats risināt problēmas un apmierināt vajadzības.

 

Projekts ilgst no 1. augusta līdz 2021. gada 28. februārim. Šajā laikā interesentiem tiks piedāvāts apgūt mentora pienākumu veikšanai nepieciešamās teorētiskās zināšanas 12 stundu apmācību programmā gan e-vidē, gan klātienē. Teorētiskās mācības sāksies 2020. gada 3. augustā ar ievadsemināru klātienē Jelgavā un noslēgsies ar divu dienu pasākumu klātienē 24. un 25. augustā. Pēc tam mentoriem tiks nodrošinātas mācību prakses mentoringa uzsākšanai Jauniešu vasaras skolas laikā, kas notiks no 25. līdz 28. augustam nometnes vietā “Lediņi”. Šajā laikā mentori attīstīs savas prasmes, piedaloties atsevišķās Jauniešu vasaras skolas aktivitātēs, iepazīsies ar jauniešiem un pārbaudīs savu saderību. Tāpat mentori līdzdarbosies izvēlēto divu jauniešu individuālā atbalsta plāna izstrādē un saņems speciālistu konsultācijas mentora individuālajam darbam ar konkrētajiem jauniešiem.

 

Praktiskā pieredze tiks gūta individuālajā mentora darbā, patstāvīgi sniedzot atbalstu diviem jauniešiem sešu mēnešu posmā kopā 28 stundas, saskaņā ar izstrādāto metodi uz brīvprātīga darba līguma pamata. Mentoriem projekta gaitā tiks nodrošināta mentoringa uzraudzība un atbalsts supervīziju grupā, kā arī segti mentoru pienākumu pildīšanai nepieciešamie izdevumi.

 

Mentoru apmācību un prakses programmas rezultātā pretendenti apgūs spēju efektīvi sniegt atbalstu jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumu vēsturi vai citām mērķa grupām integrēties sabiedrībā, apmācībās un/vai nodarbinātībā. Mentori iegūs izpratni par savu lomu un uzdevumiem, apgūs praktiskas metodes un rīkus plānotā mentoringa veikšanai, būs izmēģinājuši iegūtās zināšanas praksē un spēs iegūtās zināšanas un prasmes pielietot savā profesionālajā vai personīgajā dzīvē.

 

Noslēgumā dalībnieki saņems apliecinājumu par pieaugušo neformālās izglītības programmas “Mentoru apmācības programma jauniešu ar garīgās rakstura traucējumu vēsturi atbalstam un tās izmēģinājums (pilotēšana)” pabeigšanu.

 

Pretendetiem nepieciešama izglītība un/vai pieredze kādā no sekojošām jomām – sociālais darbs, sociālā pedagoģija, pedagoģija, medicīna, psiholoģija, un citas sociālās vai humanitārās zinātnes. Tāpat svarīga ir motivācija, fiziskā un garīgā veselība, personības briedums, atkarību neesamība, hobiji un/vai profesija, kas būtu vērtīgs resurss mērķa grupas jauniešu resocializācijā. Nepieciešamas arī minimālas digitālās prasmes. Potenciālajam mentoram jāizbrīvē laiks, ko var veltīt apmācībām un jaunietim laika posmā no 1. augusta līdz 2021. gada 2. februārim.

 

Kandidāti aicināti pieteikties līdz 2020. gada 24. jūlijam, aizpildot PIETEIKUMU Vairāk informācijas pa tālruni 20013459 vai e-pastu ieva.zeiferte@zpr.gov.lv. Plašāks projekta apraksts pieejams ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Zemgales plānošanas reģions