22.8 °C, 2.9 m/s, 54.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina pieteikties spēlei „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus”
Aicina pieteikties spēlei „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus”
13/10/2014

Piektdien, 10.oktobrī, drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalījās spēles „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” Valmieras kārtā, kur pierādīja izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Turpinās gatavošanās nākamajām spēlēm un vēl ir iespēja pieteikties kārtai, kas notiks arī Jelgavā 21.novembrī.

Foto: no organizatoru arhīva

Piektdien, 10.oktobrī, drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalījās spēles „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” Valmieras kārtā, kur pierādīja izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Turpinās gatavošanās nākamajām spēlēm un vēl ir iespēja pieteikties kārtai, kas notiks arī Jelgavā 21.novembrī.
 
Vēl ir iespēja pieteikties sekojošām kārtām, kas notiks:
  • 17.oktobrī – Grobiņā, (pieteikties līdz 15.10.14.)
  • 24.oktobrī – Lielvārdē, (pieteikties līdz 22.10.14.)
  • 31.oktobrī – Daugavpilī, (pieteikties līdz 29.10.14.)
  • 7.novembrī – Gulbenē, (pieteikties līdz 05.11.14.)
  • 11.novembrī – Rīgā, projekta „Rīgas hronikas: kopsolī ar Rīgas skolēnu rotu” ietvaros (pieteikties līdz 07.11.14.)
  • 14.novembrī – Tukumā, (pieteikties līdz 11.11.14.)
  • 21.novembrī – Jelgavā, (pieteikties līdz 18.11.14.)
Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā www.jaunierigassargi.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs visas pieteikuma anketas un uz katras pilsētas kārtu izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Atceries Lāčplēšus!”. Katrā spēles norises vietā jaunieši izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz fināla spēli Siguldā, bet arī ceļojumu visai komandai uz Stokholmu.

Spēle simulēs 1918. un 1919.gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (Pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana) un misijas skrējiena „Atceries Lāčplēšus!”, kurā jaunieši varēs pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes.

„Jaunie Rīgas sargi: Atceries Lāčplēšus!” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.
 
Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas Kara muzeju un biedrību ”MediaGids”. Projekts tiek īstenots ar Valmieras, Grobiņas, Lielvārdes, Daugavpils, Gulbenes, Tukuma, Jelgavas, Siguldas pašvaldību, kā arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.
 
Plašāka informācija: www.jaunierigassargi.lv

 
Informācija sagatavota
biedrībā „Media gids”