18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAicina pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2020”
Aicina pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2020”
16/07/2020

Lai popularizētu tehnikas un inovācijas produkciju un karjeras iespējas inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozarē, uzņēmēji līdz 21. augustam aicināti pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2020”. Pasākums, kas jau otro gadu apvieno sevī tradicionālās Inženieru dienas un Metāla svētkus, norisināsies 5. septembrī Pasta salā un no 11. līdz 13. septembrim sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”. Vienlaikus pieteikumi “Mehatronam” gaidīti arī no izglītības iestādēm, amatniekiem, biedrībām un tehniskās jaunrades skolām, informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

Otrais tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2020” tiek rīkots ar mērķi popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi. Augstskolas un izglītības iestādes aicinātas pieteikties, lai festivāla laikā popularizētu izglītības iespējas inženierzinātņu programmās un rosinātu bērnos un jauniešos interesi par tehnisko jaunradi, robotiku, konstruēšanu un eksperimentiem. Tāpat prezentēt savus izstrādājumus un jaunrades darbus aicināti amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi.

 

5. septembrī Pasta salā notiks arī tradicionālais Latvijas robotikas čempionāts, piedāvājot vērot robotu sumo cīņas. Šogad īpaša uzmanība tiks veltīta industriālo robotu paraugdemonstrējumiem, kas parādīs ikdienā pielietojamus robotus, piemēram, robotroku, kas atpazīst un ar lāzeru izgriež nezāles, kā arī īpašus metināšanai izstrādātus robotus. Vienlaikus norisināsies arī tradicionālais Latvijas dabaszinību skolotāju konkurss “Zinātne uz skatuves”, ZRKAC Atvērto durvju diena un metinātāju konkurss. Izglītības iestādes, biedrības un tehniskās jaunrades skolas aicinātas pieteikties pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012159, 29222737. Latvijas dabaszinību skolotāji konkursam “Zinātne uz skatuves” var pieteikties pa e-pastu skaidrite.bukbarde@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012157, 29337980, savukārt metinātāju konkursa dalībnieki – pa e-pastu maris.ernstsons@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 26171465.

 

Festivāla laikā norisināsies arī izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2020”, kuras mērķis ir veicināt izgudrojumu un inovāciju attīstību Latvijā un ieinteresēt tehniskajā jaunradē skolēnus, studentus un sabiedrību kopumā. Inovāciju izstādē piedalīties aicināts ikviens, kam ir kāds izgudrojums. Dalībai nav ne vecuma, ne arī kādu citu ierobežojumu. Uzņēmēji, amatnieki, izgudrojumu un inovāciju izstādes “Minox Zemgale 2020” dalībnieki aicināti pieteikties pa e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012155, 28342419. Vairāk informācijas par izstādi ŠEIT.

 

Festivālā būs arī sacensības dažādās autosporta disciplīnas un ar tām saistītas aktivitātes. Decibelu dragreisa “Park’n’drive” sacensību laikā 5. septembrī Pasta salā notiks auto audiosistēmu turnīrs trīs dažādās disciplīnās, bet visi autosimulācijas sacensību cienītāji varēs piedalīties virtuālās rallija sacensībās. Savukārt no 11. līdz 13. septembrim sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” paredzētas “ProKart” kartinga sacensības, Baltijas triāla čempionāts motocikliem, kā arī ātruma cienītāji varēs vērot dragreisa un drifta sacensības.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs