17.6 °C, 8.3 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAicina pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2022”
Aicina pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2022”
31/07/2022

Līdz 22. augustam notiek pieteikšanās tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2022”. Festivāla aktivitātes 10. septembrī no pulksten 10 līdz 15 notiks Pasta salā. Savukārt jau 3. un 4. septembrī sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” tehnisko sporta veidu cienītāji varēs vērot veiklības braucienus, mini dragreisa un drifta sacensības.

Tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022” jau ceturto gadu apvieno Inženieru dienas un Metāla svētkus. Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi, informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

 

Pasākumā aicināti piedalīties Jelgavas un Zemgales uzņēmumi, kuru ražošanas procesi saistīti ar metālapstrādes nozari un STEM profesijām. Augstskolas, kur tiek sagatavoti nākotnes biozinātņu un tehnoloģiju speciālisti, un izglītības iestādes dalību aicinātas pieteikt, lai festivāla laikā iepazīstinātu ar izglītības iespējām, kā arī rosinātu bērnos un jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnisko jaunradi. Festivālā būs gaidīti arī amatnieki un biedrības, kuru darbība ir saistīta ar metālapstrādi, inženierzinātnēm un tehnisko jaunradi. Notiks arī tradicionālais profesionālo metinātāju konkurss.

 

Pieteikties festivālam var līdz 22. augustam. Uzņēmējiem un amatniekiem kontaktpersona ir Līga Miķelsone, ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja, tālrunis 28342419, 63012155, e-pasts uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv. Augstskolām, vidējās izglītības iestādēm, tehniskās jaunrades skolām un pulciņiem – Astra Vanaga, ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja, tālrunis 29222737, 63012159, e-pasts talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv. Metinātāju konkursa dalībniekiem – e-pasts metalapstrade@zrkac.jelgava.lv.

 

Savukārt, lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, festivāla laikā notiks izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2022”. Tajā aicināts piedalīties ikviens, kuram ir kāds izgudrojums, – dalībai nav ne vecuma, ne arī citu ierobežojumu. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties konkursā, kurā uzvarētāji tiks noteikti, ņemot vērā apmeklētāju balsojumu.

 

Pieteikumus izgudrojumu izstādei “Minox Zemgale 2022” var sūtīt līdz 5. septembrim uz e-pasta adresi liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv.

 

“Minox Zemgale 2022” organizē ZRKAC sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija”, Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu.

 

Bet jau 3. un 4. septembrī ātruma un asu izjūtu cienītāji varēs doties uz sporta un atpūtas kompleksu “Rullītis”, kur notiks vairāku tehnisko sporta veidu sacensības – ātruma aplis, veiklības brauciens, mini dragreiss un drifts. Savukārt 10. septembrī Pasta salā varēs izjust auto akustisko sistēmu jaudu auto skaņas turnīrā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē