19.4 °C, 1.2 m/s, 61.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAicina pieteikties zelta un dimanta pārus
Aicina pieteikties zelta un dimanta pārus
09/07/2020

15. septembrī tiks godinātas Jelgavas stiprās ģimenes – pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus un šogad atzīmē attiecīgi Zelta un Dimanta kāzas. Šie pāri svinīgajai pieņemšanai aicināti pieteikties līdz 10. septembrim, sazinoties ar Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļu. Dzimtsarakstu nodaļā lūgti vērsties arī šajā gadā dzimušo bērniņu vecāki, kuri ārkārtējās situācijas dēļ nav saņēmuši piemiņas karotīti, ko tradicionāli pasniedz katram jaundzimušajam jelgavniekam.

Mūsu pilsētā dzīvojošie zelta pāri ik gadu tiek godināti Jelgavas pilsētas svētku laikā īpaši viņiem organizētā pieņemšanā pie Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa. Tā kā šogad ārkārtējās situācijas dēļ svinīgā pieņemšana maijā nevarēja notikt, tā pārcelta uz 15. septembri. Stipro ģimeņu godināšana, šogad pirmo reizi uz pasākumu aicinot arī pārus, kas laulībā nodzīvojuši 60 gadus, notiks Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

 

Kā informē Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska, pieteikties aicināti tie pāri, kas 2020. gadā atzīmē savas laulības 50. un 60. gadadienu. Pārim jābūt deklarētam Jelgavas pilsētā, bet laulība var būt noslēgta citur. Zelta un dimanta pāri godināšanai var pieteikties līdz 10. septembrim pa tālruni 63080522 vai klātienē Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā Svētes ielā 22. Piesakoties klātienē, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), un to var izdarīt arī viens no laulātajiem.

 

Jāpiebilst, ka ārkārtējās situācijas laikā nenotika arī tradicionālie jaundzimušo sveikšanas pasākumi, kad mazajiem jelgavniekiem vienkopus tiek pasniegtas piemiņas karotītes ar pilsētas simboliku. Lai tradīciju turpinātu, kopš aprīļa piemiņas velti jaundzimušā vecākiem pasniedz Dzimtsarakstu nodaļā, reģistrējot bērna dzimšanas faktu. Šajā gadā dzimušo bērnu vecāki, kuri piemiņas karotīti nav saņēmuši, aicināti vērsties Dzimtsarakstu nodaļā, uzrādot bērna dzimšanas apliecību.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē