-5 °C, 3.8 m/s, 83.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina pusaudžus uzmanīties no darba piedāvājumiem internetā
Aicina pusaudžus uzmanīties no darba piedāvājumiem internetā
01/08/2008

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija aicina pusaudžus pirms došanās uz darba interviju un darba piedāvājuma pieņemšanas par to pastāstīt vecākiem, draugiem vai cilvēkam, kuram uzticas.

Foto: Ivars Veiliņš

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina pusaudžus pirms došanās uz darba interviju un darba piedāvājuma pieņemšanas par to pastāstīt vecākiem, draugiem vai cilvēkam, kuram uzticas, jo mēdz būt gadījumi , kad pusaudži savas nezināšanas un pieredzes trūkuma dēļ, pieņemot interneta sludinājumos izvietotos darba piedāvājumu, cietuši no pretlikumīgām darbībām, tajā skaitā no seksuālas izmantošanas.

Skolas vasaras brīvlaikā pusaudži un jaunieši, lai iegūtu darba pieredzi un nopelnītu, meklē darbu, un bieži vien tas notiek ar sludinājumu palīdzību, kuri izvietoti interneta portālos. Kā zināms, interneta vide pieļauj anonimitāti, līdz ar to radot iespējas likumpārkāpējiem vienkāršāk realizēt savas intereses.

Lai arī skolas brīvlaiks tuvojas noslēgumam, tomēr daudzi vecāko klašu skolēni papildus mācībām meklē iespēju piepelnīties, tāpēc jābūt pēc iespējas apdomīgākiem, pieņemot darba piedāvājumus.

VBTAI aicina vecākus interesēties par to, kur un kādā veidā viņu bērni gūst ienākumus, un jauniešus, kuri grib pieteikties darbā, ar lielāku piesardzību izvērtēt darba sludinājumus, kuros īsā laika periodā tiek piedāvāts liels atalgojums. Tāpat jābūt uzmanīgiem, ja darba devējs piedāvā iespēju strādāt ārzemēs.


Informāciju sagatavoja
Marika Grasmane
Bērnu un ģimenes lietu ministrijas
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: 67 359 144