18.4 °C, 5.6 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina sakopt īpašumus, kas traucē redzamību ceļu satiksmes dalībniekiem
Aicina sakopt īpašumus, kas traucē redzamību ceļu satiksmes dalībniekiem
31/05/2022

Ceļu satiksmes negadījumi nereti ir saistīti ne tikai ar autovadītāja neuzmanību un satiksmes noteikumu neievērošanu, bet arī ar nepietiekamu redzamību, ko ietekmē ielu un krustojumu malās augošie apstādījumi. Pilsētā privāto teritoriju apstādījumos ir konstatēti koki, krūmi un citi dekoratīvie apstādījumi, kas sazarojuši virs gājēju ietvēm, veloceliņiem un brauktuvēm, un daļēji vai pilnībā aizsedz ceļa zīmes. Iestāde “Pilsētsaimniecība”, rūpēs par ceļu satiksmes dalībnieku drošību, aicina iedzīvotājus sakopt īpašumus, apzāģēt īpašumā augošo koku un krūmu zarus, lai tie neaizklātu krustojumu un ceļa zīmes, kā arī netraucētu gājēju, velosipēdu un transportlīdzekļu kustību.

Gājējiem un velobraucējiem šādi apstādījumi, lūstoši zari vai lapotne, kas liecas pāri ietvēm vai veloceliņiem, pasliktina pārvietošanos, radot pat bīstamas situācijas. Ielu krustojumos pārāk sazarojuši dzīvžogi vai koki var apgrūtināt satiksmi, mazinot pārskatāmību.

 

Īpašumu un tiem piegulošo teritoriju uzturēšanu un kopšanu īpašniekam jāveic saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012. gada 24. maija saistošajiem noteikumiem Nr.12-15 “Jelgavas pilsētas administratīvās teritorijas labiekārtošana un inženierbūvju uzturēšana”.

 

Saistošie noteikumi nosaka, ka virs ietvēm zaru augstums pieļaujams ne zemāks kā 2,5 metri un virs brauktuvēm – ne zemāks kā 4,5 metri. Jāatgādina, ka kontroli par saistošo noteikumu izpildi veic Jelgavas Pašvaldības policija un par noteikumu prasību neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu.

 

Atgādinām, ka par pilsētas ielu un iekšpagalmu infrastruktūru objektu bojājumiem, nekārtībām un iespējamiem objektu uzlabošanas priekšlikumiem var ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram (POIC) pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai elektroniski, atzīmējot interaktīvajā kartē https://karte.jelgava.lv/.

 

 

Foto un informācija: iestāde “Pilsētsaimniecība”