24.1 °C, 2.5 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAicina sakopt stādījumus īpašumu piegulošajās teritorijās
Aicina sakopt stādījumus īpašumu piegulošajās teritorijās
06/07/2022

Pilsētā ne tikai privāto teritoriju apstādījumos, bet arī īpašumiem piegulošajās teritorijās ir konstatēti ieaudzēti koki, krūmi un citi dekoratīvie apstādījumi, kas sazarojuši virs gājēju ietvēm, veloceliņiem un brauktuvēm, kā arī daļēji vai pilnībā aizsedz ceļa zīmes. Ļoti skaudra situācija ir mazdārziņu rajonos, kur īpašnieki aktīvi izmanto jau tā šauro brauktuves nodalījumu dažādu stādījumu ierīkošanai. Šādi dekoratīvie vai augļu koku stādījumi gājējiem, velobraucējiem un autobraucējiem pasliktina redzamību un traucē pārvietošanos, radot pat bīstamas situācijas satiksmē. Ielu krustojumos pārāk sazarojuši dzīvžogi vai koki var apgrūtināt satiksmi, mazinot pārskatāmību.

Ir uzsākta saziņa ar atsevišķu privātīpašumu saimniekiem, aicinot sakopt apstādījumus piegulošajās teritorijās. Aicinām arī citus privātīpašniekus, rūpējoties par ceļu satiksmes dalībnieku drošību, sakopt īpašumus, apzāģēt īpašumu piegulošajās teritorijās augošo koku, augļu koku un krūmu zarus, lai tie neaizklātu krustojumu redzamības trīsstūrus un ceļa zīmes, kā arī netraucētu gājēju, velosipēdu un transportlīdzekļu kustību. Labiekārtojot īpašumu zaļās zonas, nepieciešams izvērtēt apstādījumu ietekmi uz pilsētas infrastruktūru. Koki vai krūmi tuvu ielas braucamajai daļai vai ietvēm, notekgrāvjiem vai caurtekām, paaugoties var radīt neērtības un pat bīstamību dažādās ikdienas situācijās.

 

Īpašumu un tiem piegulošo teritoriju uzturēšanu un kopšanu īpašniekam jāveic saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012. gada 24. maija saistošajiem noteikumiem Nr. 12-15 “Jelgavas pilsētas administratīvās teritorijas labiekārtošana un inženierbūvju uzturēšana”. Saistošie noteikumi nosaka, ka virs ietvēm zaru augstums pieļaujams ne zemāks kā 2,5 m un virs brauktuvēm – ne zemāks kā 4,5 m. Jāatgādina, ka kontroli par saistošo noteikumu izpildi veic Jelgavas pašvaldības policija un par noteikumu prasību neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu.

 

Tāpat atgādinām, ka par pilsētas ielu un iekšpagalmu infrastruktūru objektu bojājumiem, nekārtībām un iespējamiem objektu uzlabošanas priekšlikumiem var ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai elektroniski – interaktīvajā kartē.

 

Foto un informācija: “Pilsētsaimniecība”