26.1 °C, 3.7 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAicina uz bezmaksas semināru par sociālo uzņēmējdarbību
Aicina uz bezmaksas semināru par sociālo uzņēmējdarbību
29/08/2019
20. septembrī pulksten 11 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā norisināsies Labklājības ministrijas rīkots seminārs “Tu un sociālā uzņēmējdarbības – vai vajag?”, kura gaitā interesenti varēs uzzināt aktuālo informāciju par sociālo uzņēmējdarbību, finansējuma saņemšanu, izprast šīs nozares mītus un realitāti, kā arī dzirdēt sociālo uzņēmēju pieredzes stāstus un piedalīties radošajā nodarbība.

Ministrijas pārstāvji klātesošajiem skaidros sociālās uzņēmējdarbības jēdzienu, kā arī iepazīstinās ar pašreizējo situāciju un aktuālo statistiku par sociālajiem uzņēmumiem. Tāpat notiks diskusija par to, kādus ieguvumus sniedz Sociālā uzņēmuma likums.

 

Pasākumā varēs uzzināt arī par to, kā iegūt sociālā uzņēmuma statusu, kā arī – kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, pretendējot uz šāda uzņēmuma statusu. Savukārt attīstības finanšu institūcija “Altum” pārstāvji stāstīs par granta saņemšanas nosacījumiem, dalīsies ar ieteikumiem, kā sagatavot veiksmīgus finansējuma pieprasījuma projektus, kā arī atklās biežāk pieļautās kļūdas finansējuma pieprasījuma projektos.

 

Lai pēc iespējas labāk izprastu sociālā uzņēmuma darbības specifiku, ikdienu un izzinātu šīs nozares būtiskākos izaicinājumus, diskusijā būs iespēja uzklausīt sociālā uzņēmēja pieredzes stāstu. Jelgavā savā pieredzē dalīsies uzņēmuma “Barboleta” pārstāvji. Tāpat diskusijas dalībniekiem būs iespēja piedalīties praktiski radošajā nodarbībā «Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!», lai trenētos skaidri noformulēt un prezentēt publikai savu sociālā biznesa ideju.

 

Nodarbību vadīs kultūras un mākslas centra “Nātre” vadītāja Dace Indrika. Diskusija noslēgsies ar debatēm, lai rastu atbildes uz interesējošiem jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību. To vadīs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine-Miteva.

 

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties uz diskusiju iespējams, līdz 17. septembrim aizpildot pieteikumu tiešsaistē. Papildu informācija pieejama, rakstot pa e-pastu liga@sua.lv vai zvanot pa tālruni 26464686.

 

Vienlaikus Labklājības ministrija informē, ka no 14. līdz 18. oktobrim visā Latvijā ar dažādām aktivitātēm tiks atzīmēta “Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa”, kuras gaitā trīs dienu garumā –15., 16. un 17. oktobrī – norisināsies Atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos, lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi.

 

PASĀKUMA PROGRAMMA
REĢISTRĀCIJA

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē